באיזה גיל כדאי לשחק ברידג'?

ברידג' הוא משחק קלפים שנחשב מסובך להבנה ולכן נהוג לצבור את הניסיון הדרוש עבורו רק בגיל הזהב. זו הסיבה העיקרית לכך שבבתי דיור מוגן יש קבוצות ברידג' מקצועיות, המקדישות חלק ניכר מהיום לטורנירים ארוכים. במשחק משתתפים ארבעה שחקנים המחולקים לשני זוגות יריבים ולכן יש גם אלמנט של תחרותיות.

ברידג' בגיל הזהב

מצד שני, אין מניעה מעשית ללמד גם ילדים קטנים איך לשחק ברידג'. נהוג לסמן את השלב המינימיאלי להבנת חוקי המשחק כגיל 8-12. עם זאת, חלק מהילדים לומדים מוקדם יותר ויש גם צעירים שאפילו עד גיל 18 לא מכירים את כל הקונבנציות.

טיפים למשחק ברידג' במוסדות דיור מוגן

גם אנשים שכבר יודעים לשחק ברידג' צריכים להכיר את הטיפים שיבטיחו להם טורניר מוצלח. הנה כמה עצות מהן כדאי להתחיל:

א. אחידות בכללי המשחק – הבעיה הנפוצה של מוסדות דיור מוגן באה לידי ביטוי במפגש ראשוני בין אנשים שלא בהכרח מכירים אחד את השני. כתוצאה מכך, יש לחלקם כללי משחק שונים ולכן חשוב להשקיע לפחות כמה שעות ביצירת אחידות. אפשר לעשות זאת בפינות הישיבה של מוסדות דיור מוגן, בחדרים הפרטיים או בחצר.

ב. הצטיידות בחפיסת קלפים מלאה – היתרון של משחק במוסדות דיור מוגן הוא שתמיד ניתן להשיג לפחות חפיסת קלפים מלאה אחת. עם זאת, כדאי להצטייד גם בחפיסות חלופיות כדי למנוע ויכוחים וסכסוכים. במידה ובוחרים ללמד את הנכדים איך לשחק ברידג' בגיל צעיר, רצוי לתת להם לבחור את הקלפים וכך להגביר את המוטיבציה.

ג. אימונים באינטרנט – חושבים להצטרף בפעם הראשונה למשחק ברידג' של מומחים? היכנסו לאחד מאתרי האינטרנט ותוכלו להתאמן בלי התחייבות. זו דרך מצוינת ללמוד את כללי המשחק ולצבור ניסיון.

לסיכום, ברידג' הוא משחק מומלץ כמעט לכל הגילאים. הדגש צריך להיות על סבלנות ועל תהליך מסודר ומדורג של העברת הידע. מבוגרים וקשישים יכולים לנצל את הזמן הפנוי כדי ללמד את הנכדים שלהם לשחק ברידג'. מעבר לכך, הרבה דיירים בבתי אבות מבלים עם חברים שמגיעים לביקור תוך כדי משחק ברידג' סוער.