מאיזה גיל ניתן לעבוד במחסן לוגיסטיקה

80295747תחום הלוגיסטיקה, הוא תחום שהולך ומתפתח מידי יום בישראל. יש לציין שכיום, עובדי הלוגיסטיקה נחשבים דווקא לעובדים שמצבם נחשב למעולה – יש להם משרה בטוחה יחסית, השכר שלהם עולה באופן מדורג עם הזמן, וככל שהם צוברים יותר ותק, כך גם תנאי העבודה שלהם נחשבים טובים יותר, ויש להם גם שפע של אפשרויות לקידום. כמובן שאם התחום מושך גם אתכם, ואתם רוצים לעבוד במחסן שמספק שירותי אחסנה, חשוב מאד שתדעו את כל הפרטים הנדרשים עבור המשרה. יש פרטים שאולי ישמעו לכם מובנים מאליכם – אבל יש גם כמה פריטי מידע מפתיעים במיוחד.

 

כל הנתונים שחשוב להכיר על המשרות

  • מהו הגיל שאפשר להתחיל? – קודם כלל, אם אתם רוצים לעבוד במשרת אחסון, אתם צריכים ברוב המקרים להיות בני 18 לפחות. עם זאת, ברוב המכריע של המקרים, במחסנים דורשים שתהיו בני 21 ומעלה, למעשה – יש העדפה ברורה לחיילים משוחררים. אמנם יש חיילים שעקב השירות שלהם הם יכולים גם לעבוד במקביל (למשל, מי שמשרת שבוע-שבוע) אך ברוב המחסנים מעדיפים לטפח את כוח האדם במשרה מלאה, ומכאן ההעדפה הברורה לבני 21 ומעלה. מעניין לציין שגם לעובדים עצמם כדאי לפנות רק לאחר השירות הצבאי, משום שבמקרים רבים, עבודה בשירותי אחסנה נחשבת לעבודה מועדפת, כך שהם יוכלו לקבל עליה תנאי מענק טובים מהמדינה. מהצד השני – אפשר להתחיל את המשרה גם בגילאים מאוחרים יותר, ויש אף מי שעושים קריירה שניה בתחום.
  • האם נדרש ניסיון קודם? – תלוי מאד לאיזו משרה. ישנן משרות בתחום של שירותי אחסון, אשר לא דורשות שום ניסיון קודם – הן כן דורשות ידע בעברית ואנגלית, יחסי אנוש טובים, ויכולת למידה מהירה, אולם לאו דווקא ניסיון. ככל שהמשרה עצמה נחשבת לבכירה יותר – כך גם אתם תידרשו ליותר ניסיון. כמו כן, ישנם למשל מחסנים מיוחדים – למשל מחסני תרופות או מחסני רכיבים אלקטרוניים, שדורשים ניסיון קודם, מאחר שמדובר על אחסנה רגישה יותר.
  • ואיזה קורס צריך ללמוד? – גם השאלה הזו קשורה למשרה אשר מעניינת אתכם. משרות בסיסיות של שירותי אחסנה, לא דורשות שום הכשרה מיוחדת, מעבר להכשרה שאתם תעברו במקום העבודה עצמו. עם זאת, אם אתם רוצים להתקדם ולמצוא משרות נחשקות יותר, חובה לעבור מסלולי לימודים. ישנם מסלולי תעודה בלוגיסטיקה וניהול לוגיסטי. מעבר לכך, ישנם גם קורסים לרכזי לוגיסטיקה ומנהלי לוגיסטיקה, וכן קורסים אשר מכשירים את המנהלים לעבוד עם מערכות מחשוב לניהול לוגיסטיקה. אלו קורסים שהאנשים שרוצים להתקדם בתחום חייבים לעבור.

תחום שמושך לא מעט!

יש לציין שבשנים האחרונות כאמור, יש יותר ויותר צעירים שמבינים כי העתיד הוא בתחום הלוגיסטיקה. אם גם אתכם אחסון מעניין, ואתם רואים בכך אפיק לעבודה מתגמלת במיוחד, מומלץ בחום להירשם לכמה משרות, ובמקביל – להתחיל לימודים בתחום.