חופשה וטיולים עם הילדים בחגים

החגים הם הזדמנות מצוינת לרענן את השגרה ולקחת את הילדים והמשפחה לטיול בלתי נשכח. במאמר הבא נביא טיפים עבור תכנון חופשה בתקופת החגים ונסביר במה זה כרוך

הורים לילדים יודעים עד כמה חשוב לנצל את תקופת החגים על מנת לבלות חופשה משפחתית. טיול בחג עם הילדיםראשית, במהלך השגרה אין להורים הרבה הזדמנויות לבלות זמן איכות משותף עם הילדים. רוב הזמן ההורים עסוקים בעבודה ובמטלות, בעוד הילדים מבלים עם החברים, מול המחשב או מול מסך הטלוויזיה. שנית, בתקופת החגים ישנן חופשות מרוכזות גם במקומות העבודה וגם במוסדות החינוך ובתי הספר. המשמעות היא שהורים יכולים לתכנן חופשה משפחתית בעלות מינימאלית ולתקופה ארוכה.

יש היצע כמעט אינסופי של אפשרויות בילוי לחופשה וטיולים עם הילדים בחגים:

א. חופשה בארץ – האופציה המומלצת לחופשה עם הילדים בחגים היא להזמין חדר באחד מבתי המלון המפוארים בארץ. באילת לדוגמא תמצאו שילוב יוצא דופן בין מזג אוויר מדהים ומחירים נוחים, בעוד את איזור הצפון תוכלו לנצל לצורך טיולים רגליים וביקור בשמורות טבע. כל משפחה בונה את הטיול והחופשה שלה בצורה שונה ולכן לא צריך לדאוג ממענה על הצרכים האישיים.

ב. טיסה לחו"ל – אי אפשר לדבר על חופשה וטיולים עם הילדים בחגים מבלי להזכיר את האופציה של טיסה לחו"ל. יעדים ברחבי העולם קורצים לישראלים במהלך החגים ובראש סדר העדיפויות עומדות ערים קרובות כגון לונדון, ברצלונה, ברלין וכדומה.

ג. אטרקציות – יש הורים שלא רוצים לעזוב את הבית או המשפחה המורחבת לכל אורך החגים, ולכן מעדיפים לצאת לגיחות עבור אטרקציות ספציפיות. אופציה זו משתלמת מבחינה כלכלית והיתרון שלה הוא גמישות וורסטיליות. מצד אחד, ההורים לא צריכים להתחייב לחופשה או יעד מסוימים. מצד שני, הם עדיין מבלים את תקופת החגים עם הילדים ומחוץ לשגרה הרגילה.

טיפים וכללים לחופשה מוצלחת

הורים המעוניינים לצאת לחופשה עם הילדים בחגים חייבים להקפיד על מספר כללי זהירות. ראשית, נסו לחשוב מראש איזה יעד מתאים לגיל הילדים ולתחומי העניין שלהם. זכרו כי המטרה של החופשה היא לגרום לכולם לבלות יחד. ותרו על יעדים המתאימים רק לכם או לילדים המבוגרים יותר. בחרו יעד או אטרקציה נחמדים והתייעצו אחד עם השני לפני שתקבלו החלטה.

שנית, בררו מה המשמעות הכלכלית של טיול וחופשה. קחו בחשבון את כל הפרטים הקטנים, התייעצו עם אנשי מקצוע ואספו מידע מאתרי האינטרנט העוסקים בתחום. נסו להשתמש בטיפים של משפחות אחרות ובררו כיצד ניתן להוזיל עלויות מבלי לפגוע בחוויה. שתו הרבה מים במהלך הטיול, בצעו עצירות בצל ואל תשכחו לנוח גם במהלך ימים ארוכים, עמוסים וצפופים.

לסיכום, הורים המעוניינים לקחת את הילדים לחופשה בלתי נשכחת מוזמנים לעשות זאת כבר בתקופת החגים הקרובה. בחרו את היעד ואת החופשה המתאימים לכם ולא תתחרטו.