מאיזה גיל ניתן ללמוד להיות טכנאי טלוויזיה?

האם אתם מעוניינים במשרה בתור טכנאי טלוויזיה? אין ספק שהביקוש לטכנאים הוא עצום – טלוויזיות הן מכשירים שרק הולכים ומתרבים בקצב מסחרר, ויש כיום דרישה עצומה לטכנאים שמתמחים בתיקון והתקנה של טלוויזיות – בין אם מדובר בטכנאים שיעבדו ברשתות השידור, ברשתות התקשורת, או כמובן טכנאים עצמאיים, או טכנאים של חברות ליבוא ושיוקו טלוויזיות לארץ. כך או כך, כדי לעסוק בתחום ,אתם חייבים להיות בוגרים של הקורס המתאים, כי רק עם תעודת טכנאי, תוכלו לעסוק בתחום.

על התנאים, התכנים, ועוד דברים שחשוב לדעת

  • תנאי הקבלה לקורס – בכדי להתקבל לקורס טכנאי טלוויזיה, עליכם להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות. זה אומר שעליכם לסיים לפחות את כיתה י', מה שאומר שהגיל המינימלי להרשמה ללימודים עומד כיום על 16.
  • כמה זמן הקורס נמשך? – קורס טכנאי טלוויזיה נמשך ברוב המקרים בין 160 ל180 שעות סך הכל. את הלימודים הללו ניתן לפרוס בהתאם לנוחות שלכם. מאחר שחלק גדול מהלומדים הם אנשים עובדים – יש אפשרות להירשם למשל לימודי ערב, או למסגרת לימודים של פעם עד פעמיים בשבוע – אם כי גם יש קורסים רצופים, למי שיש לו זמן פנוי ורוצה להשלים את הקורס במהירות.
  • מה לומדים בקורס? – במהלך הקורס תיחשפו לכמות עצומה של תכנים: הכרת כל הטכנאי טלויזיהרמות של מכשיר הטלוויזיה, הכרת סוגי הטלוויזיות וסוגי המסכים, כיצד עובדים קווי תמסורת, כיצד עובדות אנטנות, תכנים בנושא אלקטרוניקה וספקי כוח, כיצד פועלים ממירים ומצפינים למסכי טלוויזיה, ועוד תכנים רבים שחיוניים לכל טכנאי.
  • איזו הסמכה יש בסיום? – בסיום הקורס תעברו גם מבחן מעשי וגם מבחן עיוני. המפקח על התחום הוא האגף הטכנולוגי במשרד הכלכלה, ואם תסיימו את הקורס בהצלחה – תקבלו תעודה שמסמיכה אתכם לעבוד בתור טכנאי טלוויזיה.

ומה עם המחיר והמקומות לימוד?

רוב המקומות שמציעים לימודים בתחום, אלו הן מכללות טכנולוגיות שונות ברחבי הארץ, חלקן ציבוריות וחלקן פרטיות. אם סיימתם שירות צבאי או לאומי, קח ובחשבון שאפשר להשתמש בפיקדון כדי לממן את הלימודים שלכם.