מאיזה גיל אפשר לאבטח אישים?

עבודה יוקרתית ומאתגרת

אבטחת אישים בחברת שמירה היא עבודה יוקרתית ביותר מאוד בה עובדים עם אנשים חשובים מאוד, החל מפוליטיקאים, דרך אנשי עסקים בכירים ועד למפורסמים. במסגרת ההכשרה לעבודה לומדים טקטיקות מיוחדות שמאפשרות להגן על האיש אותו מאבטחים בצורה מדויקת ויעילה, אך עם זאת דיסקרטית. עבודה זו היא מעניינת מאוד שכן רואים בה מקומות חדשים מדי יום ופוגשים באנשים בכירים, דבר שלא כל אדם מהשורה יכול לבצע בחיי היומיום שלו. אנשים רבים מעוניינים לעבוד באבטחת אישים בחברת שמירה, אך חשוב לדעת שהדרישות לתפקיד הינן ייחודיות וספציפיות מאוד. מבחינת הגיל, התפקיד מתאים לאנשים לאחר שירות צבאי קרבי, עם עדיפות לכאלו ששירתו בתפקידי קצונה. המשמעות היא שניתן לעבוד באבטחת אישים בעיקרון מגיל 21, אך בדרך כלל ההעדפה תהיה לאנשים ששירתו מעבר לשירות חובה. לכן, רוב האנשים שעובדים באבטחת אישים הינם בגיל 23 ומעלה.

הדרישות לעבודה באבטחת אישים

לעבודה באבטחת אישים בחברת שמירה ישנן כמה דרישות מרכזיות:

  • שירות צבאי קרבי ומשמעותי – כפי שהוסבר, על פי רוב אין זה מספיק לעבור שירות צבאי קרבי רגיל עבור תפקידי אבטחת אישים. בדרך כלל יתקבלו לתפקיד בעיקר אנשים שיש להם עבר צבאי עשיר שכולל יציאה לקצונה. ככל שהתפקידים בצבא היו יותר קרביים ויותר מיוחדים, כך הסיכוי להתקבל לעבודה בתחום גדל.
  • 12 שנות לימוד – במהלך העבודה באבטחת אישים, מדברים עם האנשים המפורסמים והבכירים ביותר בארץ ואפילו בעולם. לכן, מן הראוי שאדם שעובד בעבודה כה יוקרתית יהיה בעל השכלה מינימלית שתאפשר לו לנהל שיחה מכובדת עם האנשים הבכירים שמולו. מסיבה זו, אחד מהתנאים המרכזיים לעבודה בתחום אבטחת האישים הוא 12 שנות לימוד מלאות.
  • כושר גופני גבוה – אדם שעובד באבטחת אישים צריך להיות חזק ומהיר מספיק על מנת לפעול טוב ברגע האמת. אדם ללא כושר גופני טוב מספיק לא יוכל להצליח לאבטח אישים בצורה איכותית ומהירה מספיק. מעבר לכך, ביחידות של אבטחת אישים יש על פי רוב תהליך הכשרה אינטנסיבי מאוד, שמצריך כושר גופני טוב במיוחד. אדם ללא כושר גופני ברמה מספקת לא יצליח לעמוד בתהליך ההכשרה. אם אתם מעוניינים לעבוד בתפקיד זה, חשוב מאוד שתכינו את גופכם לכך בהתאם.
  • יכולת ורבלית מצוינת – אנשים שעובדים אם אישים בכירים צריכים להיות מסוגלים לדבר בצורה רהוטה וברורה, על מנת לשמור על הממלכתיות. אחת מהדרישות המרכזיות לעבודה בתחום זה היא יכולת דיבור והבעה מצוינת בעברית ובאנגלית. ידיעת השפה האנגלית היא בעלת חשיבות מכרעת כיוון שבמהלך התפקיד מתקיימות שיחות רבות באנגלית עם אנשים בכירים מחו"ל.
  • רישיון נהיגה בתוקף – אנשים העובדים באבטחת אישים צריכים פעמים רבות לנהוג ברכבי שרד. חשוב מאוד לבדוק שרישיון הנהיגה שלכם בתוקף לפני שאתם מתמיינים לתפקיד ביחידה של אבטחת אישים. רישיון הנהיגה הוא דרישה מרכזית ומשמעותית לתפקיד מסוג זה.

אם אתם בגיל המתאים ומתאימים לתפקיד, התמיינו אליו בהקדם

במידה ותחום אבטחת האישים אכן קוסם לכם ואתם נמצאים בגיל המתאים, נסו לדאוג לכך שתעמדו בשאר הדרישות. אם אתם חושבים שאתם עומדים בכל הדרישות ומתאימים לעבודה מסוג זה, חשוב מאוד שתנסו להתמיין בהקדם האפשרי. תהליך המיון אורך זמן רב, אך בסופו ניתן לזכות בתפקיד מרתק עם עשייה חשובה ביותר. חשוב להתעקש על כך שאתם מתאימים לתפקיד, התעקשות זו יכולה לסייע לכם לזכות במקום ביחידה יוקרתית עם עבודה מספקת. העבודה באבטחת אישים תספק לכם שכר מכובד מאוד ואפשרות להכיר אנשים ומקומות שלא תוכלו לפגוש באף דרך אחרת.