מאיזה גיל אפשר להיות טכנאי CNC?

מה זה בכלל CNC, ומה חשיבותם של טכנאים איכותיים בתחום עיסוק זה?

יתכן כי רבים מכם שמעתם את המושג CNC, ושמעתם על אפשרויות עבודה בתחום של טכנאי CNC, מבלי שהבנתם לעומק את משמעות העיסוק בתחום טכנולוגי ואיכותי זה. ובכן, CNC הוא קיצור של Computer Numerical Control, או בתרגום חופשי לעברית – שליטה ממוחשבת ספרתית. הכוונה היא, למעשה, שליטה במכשירים אוטומטיים שונים של עיבוד שבבי על ידי שורות פקודה ממוחשבות, שמתורגמות למעשה למערכות שליטה איכותיות ברמה הגבוהה ביותר. הכלי הנשלט על ידי CNC בדרך כלל יהיה כלי שקשור לתהליכים תעשייתיים כאלה ואחרים, בדרך כלל של עיבוד שבבי אך גם של סוגי עיבוד אחרים למתכות וחומרי גלם אחרים. באמצעות CNC ניתן להשיג את התוצאות האיכותיות והמדויקות ביותר במשימות תעשייתיות שונות, ובמיוחד בכל מה שנוגע לעיבוד שבבי. עם זאת, ברור כי תחום נרחב שכזה, שתופס נתח משמעותי מהעבודה התעשייתית במפעלים רבים מספור, הוא תחום שגם צריך אנשי תמיכה איכותיים וזמינים עבור כל מפעל ומפעל – וזו למעשה ההזדמנות שלכם להשתלב בתחום בתור טכנאים. נבין בדיוק מאיזה גיל אפשר לעסוק בתחום ומה האפשרויות בו.

מאיזה גיל ניתן להיות טכנאי CNC, ובמה תלויה ההכשרה שלנו בתור טכנאים בתחום זה?

עיבוד שבבי

  • מה צריך בשביל להיות טכנאי? בכדי לעבוד בתור טכנאי CNC, אנחנו צריכים לעבור הכשרה מקצועית שמוכרת על ידי משרד הכלכלה, במסגרת אחת מהמכללות שמציעות קורסים בתחום זה. חשוב להבין כי ההכשרה הזאת היא הכשרה מקצועית איכותית שמיועדת לאנשים שמעוניינים להשתלב בתחום עיסוק זה בפועל, והיא אורכת בפועל זמן שנע בין חצי שנה לשנה בממוצע, בהתאם למוסד הלימודים ולמסגרת הלימודים בלימודי ערב או בוקר.
  • מאיזה גיל אפשר להפוך לטכנאי? מרבית המכללות שמציעות לימודי טכנאות בתחום ה-CNC לא דורשות רקע קודם בתחום זה על מנת להתקבל לקורס, ומבחינת שנות לימוד הדרישה היא בדרך כלל 10 שנות לימוד לפחות. כך למעשה אנחנו נוכל להשתלב בתחום טכנולוגי, מקצועי ואיכותי זה כבר בגיל מוקדם למדי – 16. עם זאת, חשוב להבין כי עד אחרי סיום הלימודים בתחום, ועד אחרי הכשרה מקצועית רלוונטית כאשר אנחנו נשכרים על ידי מפעלים או חברות איכותיות בתחום, בדרך כלל גיל המינימום לעבודה של ממש בתחום עיסוק איכותי זה הוא 18 – וזה עדיין גיל צעיר למדי ביחס לאפשרויות האיכותיות של תעסוקה בתחום.

טכנאים בתחום ה-CNC הם אנשי מקצוע שחשיבותם בחברה שלנו רק צפויה לגדול

טכנאי CNC הוא איש מקצוע חשוב למדי עבור גופים תעשייתיים רבים במציאות המודרנית והטכנולוגית במדינת ישראל. חשוב להבין כי התלות הזו של מפעלים רבים במערכות CNC מבטיחה לכם שכאשר אתם בוחרים בקורס איכותי ומשקיעים בהפיכה לאנשי המקצוע האיכותיים ביותר שתוכלו להיות בתחום, אפשרויות התעסוקה שלכם תהיינה מרשימות בהתאם.