מאיזה גיל אפשר להיות נהג לימוזינות באירועים?

האם אתם מעוניינים בעבודה נוחה בתור נהגי לימוזינות? זו אכן עבודה ששכרה הוא נאה מאד, תנאי העבודה הם נוחים יחסית, וגם יוצא לכם לשרת לקוחות מעניינים מאד – בין השאר מי שרוצה לשכור לימוזינה לחתונה שלו, אנשים ששוכרים לימוזינה למסיבת בת המצווה של הבת שלהם, מי שרוצים לחגוג מסיבת רווקים בלימוזינה, ועוד. השאלה היא, מאיזה גיל בכל לאפשר לעבוד בזה? כפי שתראו, זה תלוי לא מעט ברישיון ובתנאים לנהגיה ללימוזינה בישראל.

אז איך קובעים את הגיל?

  • רישיון הנהיגה וכמות נוסעים – קודם כל עליכם להיות בעלי רישיון נהיגה בדירוג B לפחות. זה אומר שכבר מדובר על הגבלה מסוימת כי אתם צריכים לעבור את הטסט בהצלחה. כמו כן אל תשכח ושגם אחרי שעוברים טסט, יש תקופה של חצי שנה שאתם צריכים לנהוג עם מלווה, ואז ברור שאינכם יכולים לשמש כנהגי לימוזינה, ואז יש עוד תקופה שבה אינכם יכולים להסיע יותר משני אנשים ברכב – וגם אז אי אפשר לעבוד כנהגי לימוזינה. שימו לב שההגבלה על נהג חדש מבחינת מספר נוסעים היא לשנתיים, אך מצד שני אם הוצאתם רישיון אחרי גיל 24 אינכם זקוקים כלל למלווה.
  • רישיון גבוה יותר – ברמה העקרונית, לרוב רישיון B מספיק לנהיגה על לימוזינה ,אך ישנן לימוזינות גדולות ומפוארות שמשקלן יותר מ3.5 טון. מה זה אומר? שבמקרים הללו רישיון B לא יספיק לנהיגה עבור לימוזינה לחתונה ולאירועים, ולכן יש צורך ברישיון C1. לצורך כך עליכם כבר להיות עם ותק של רישיון B, ובכל מקרה אי אפשר לעבור את הטסט לפני גיל 18.
  • ניסיון כללי – ברוב המקרים, ירצו לקחת אתכם לעבודה כנהגים של לימוזינה לחתונה ולאירועים, בתנאי שיש לכם כבר רקורד מוכח של נהיגה טובה ואחראית, ללא עבירות תנועה – ולצורך כך כדאי לצבור כמה שנים על הכביש.

אז מה הגיל המינימלי?

על פניו, אפשר שאדם יהיה נהג לימוזינה כבר מגיל 19, בהנחה שסיים את הטסט הראשון כמה שיותר מהר ובגיל המינימלי. מצד שני, מאחר שלרוב רוצים נהג שגם צבר קצת יותר ניסיון, לרוב החל מגיל 21 (כאשר ממילא גם משתחררים מצה"ל), העבודה כנהגי לימוזינה באה בחשבון.