מאיזה גיל אפשר להיות פורץ מנעולים ומנעולן?

קצת על עבודתו של מנעולן – למי שמתעניין בתחום התעסוקה המעניין והמאתגר הזה

מנעולנים הם אנשי מקצוע בעלי חשיבות גדולה מאוד בחברה שבה אנחנו חיים. בשביל להבין זאת, רובנו צריכים להגיע למצב שבו אנחנו זקוקים נואשות לשירותיו של מנעולן – מצב שכולל בדרך כלל הינעלות מחוץ לבית או לרכב שלנו, או כספת ביתית שממאנת להיפתח. במצב שכזה, שבו אנחנו זקוקים נואשות לפורץ כספות או לפורץ מנעולים, אנחנו מבינים עד תום עד כמה עבודתם של מנעולנים היא חשובה ביותר. עם זאת, מדובר גם בעבודה שמחייבת אותנו לעמוד בכמה וכמה קריטריונים ותנאים מחייבים – והראשון שבהם הוא כמובן תעודת הסמכה המוכרת על ידי משרד הכלכלה בתחום המנעולנות. עבור מי שמעוניין להשתלב גם הוא בעולם תעסוקתי עשיר ומעניין זה, בוודאי קיימת שאלה נפוצה למדי – מאיזה גיל ניתן לעבוד בתחום ובמה הדבר תלוי? אנחנו כאן בכדי לתת לכם את התשובות שאתם מחפשים ולסייע לכם להבין מה נדרש מכם בתחום.

מאיזה גיל אפשר להיות פורץ מנעולים, ומהם התנאים לעבודה בתחום?

• תנאי בסיס וקריטריונים – כבר הזכרנו את העובדה שמנעולנים זקוקים להכשרה מקצועית במסגרת של קורס, שתקנה להם את התעודה הנכספת שתאפשר להם לעבוד בתחום באופן חוקי. עם זאת, חשוב להבין שרק בשביל להתקבל למסגרת קורס איכותית שכזו, אנחנו צריכים להציג כמה וכמה קריטריונים מקדימים. הראשון שבהם הוא כמובן יושר – עלינו להציג תעודת יושר מהמשטרה שמצביעה על כך שאין לנו רישום פלילי קודם, כך שעבודתנו כפורץ כספות וכפורץ מנעולים לא תהווה מפגע בטיחותי. בנוסף, עלינו גם להחזיק בניסיון קודם בעבודה טכנית, ורק לאחר מכן נוכל להתקבל למסגרת הקורס האיכותית.

• אז מאיזה גיל ניתן להתחיל לעבוד? מרבית מוסדות הלימוד שמכשירים אותנו כמנעולנים מציבים את הרף של 10 שנות לימוד כרף הבסיס לקבלה ללימודים. הלימודים עצמם, שכאמור דורשים מאתנו תעודת יושר וכן ניסיון טכני קודם, אורכים בין 4 ל-6 חודשים בהתאם למסגרת הלימודים ולמוסד הלימודים, וכך למעשה הגיל המינימלי שבו אנחנו יכולים להתחיל לעבוד בתור מנעולן הוא פחות או יותר 17. זהו אמנם רף נמוך יחסית, בוודאי ביחס לאנשי מקצוע אחרים – אך אסור לזלזל גם בצורך בניסיון טכני קודם, ובמרבית המקרים הגיל האמתי בו נתחיל לעבוד בתחום יהיה מאוחר יותר, ולכל הפחות יהיה מדובר בגיל 18.

המנעולן הוא פורץ כספות ומנעולים – אבל מדובר למעשה בהרבה יותר מכך

תחת הכותרת הרשמית של עבודת מנעולן, אנחנו מוצאים כותרות כמו פורץ מנעולים, פורץ כספות ומשכפל מפתחות. עם זאת, המעשה הוא הרבה יותר עשיר ממה שעל הנייר, ולמעשה מנעולנים הם אנשי מקצוע שתפקידם בראש ובראשונה לתמוך ולסייע, וישנם מקרים שבהם עבודתם תהיה חשובה ממש עבור צרכים של חיי אדם ושל מצוקה של ממש.