מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד אנגלית?

שליטה בשפה האנגלית היא תנאי מחייב להצלחה בעולם המודרני

האנגלית היא השפה החשובה והמדוברת ביותר בעולם המערבי והמודרני כפי שאנו מכירים אותו. בהחלט ייתכן שישנן שפות שיותר אנשים יודעים לדבר, כמו המדרינית והספרדית, אך אין שפה חשובה יותר ואין שפה גלובלית יותר שמצופה מכל אחד ואחד מאתנו להכיר ולשלוט בה. כיום כבר ברור ששליטה באנגלית היא תנאי מחייב והכרחי להתקדמות ולהצלחה בעולם המודרני, בין אם בעולם העסקים בו יש צורך לקיים שיחות ופגישות בשפה האנגלית, ובין אם בעולם המחשבים וההייטק שמבוסס רובו ככולו על השפה האנגלית. בהתחשב בכך, לא פלא שהורים רבים שואלים מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד אנגלית, בשאיפה ללמד את ילדיהם מהגיל הצעיר ביותר אנגלית, כך שהם יגדלו לשלוט בשפה זו ברמה טובה מאוד, עד רמה של שפת אם ממש.

מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד אנגלית?

  • לימוד אנגלית קונבנציונאלי מתחיל במערכת החינוך הישראלית בכיתה ב' או בכיתה ג' (בהתאם למוסד הלימוד). עם זאת, הורים רבים בוחרים במסגרת אלטרנטיבית של לימוד אנגלית לילדים שלהם, כשהם לוקחים אותם למורה פרטית המתמחה בלימוד אנגלית לילדים צעירים יחסית כבר בכיתה א' או אפילו בגיל גן. אם אתם מרגישים את הצורך לעשות כן, ואם הילד שלכם מראה אוריינטציה לשפה האנגלית, הרי שמדובר בשירות מומלץ.לימוד אנגלית
  • השאלה "מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד אנגלית" היא שאלה די מכשילה. זאת משום שאנגלית היא שפה, ומרביתנו כהורים מכירים ושולטים בשפה זו כך או כך. לכן, את האנגלית ניתן ללמד ולתרגל עם הילדים שלנו כבר מגיל ינקות, והכל תלוי במנהגי הבית וביכולת שלנו לשמור על חינוך דו לשוני איכותי.

כמו בכל דבר אחר בחיים, הכל מתחיל ונגמר בחינוך

כשאנחנו שואלים מאיזה גיל אפשר להתחיל ללמוד אנגלית, אנחנו מתעלמים מהחשיבות שלנו בתהליך לימוד האנגלית של הילדים שלנו. בשביל שהילד שלנו יוכל להתרגל לשימוש באנגלית ולשלוט בה ברמת שפת אם כשיגדל ויתפתח, עלינו לספק לו את המסגרת החינוכית האיכותית ביותר ללימוד השפה, הן בתוך הבית והן מחוצה לו. בסופו של דבר, בשפות כמו בכל דבר אחר הכל מתחיל ונגמר בחינוך מהבית.