מאיזה גיל אפשר להתחיל לעסוק בעבודה בגובה?

אחת העבודות הנדרשות ביותר כיום, היא עבודה בגובה. תחת ההגדרה של עבודה בגובה, אפשר כמובן להכניס כל מיני עבודות מגוונות – ניקיון של חלונות, התקנת קווי חשמל, תליית שלטים, עבודות של חילוץ והצלה, ועוד.

המשותף הוא כמובן שאת כל העבודות הללו מבצעים מגובה רב וכתוצאה מכך – יש כאן גם דרגה מסוימת של סיכון, ולכן חובה להקפיד על הוראות בטיחות, להשתמש בציוד מגן מיוחד, ואף לעבור קורס מיוחד אשר יכשיר אתכם לעבודה זו. עם זאת, לא מעט אנשים צעירים שואלים את עצמם, מהו הגיל המינימלי שהחל ממנו אפשר להתחיל ולעבוד בגובה? בואו להכיר את כל ההגדרות, הסיבות, והלבין איך תוכלו לקבל הכשרה בתחום.

המידע שיעזור לכם להכיר את התחום

  • אז מהו הגיל? – לפי החוק של תקנות בטיחות לעבודה בגובה התשס"ז, נקבע כי כל עבודה בגובה – בין אם מדובר על עבודות של תיקון גגות, התקנת שלטים, או כל עבודה אחרת – דורשת מהעובד להיות בגיל 18 לפחות. כלומר – ההגדרה היא בפועל, שעל האדם להיות בגיר. הסיבה לכך היא כמובן, שהעבודה הזו היא עבודה הרבה יותר מסוכנת מעבודות אחרות. היא דורשת שיקול דעת, אחריות והגדלת ראש, ושימוש בציוד שהוא לעתים מורכב. יש חשש ברור שבני נוער, מוכשרים ככל שיהיו, לא יתאימו ברובם לעבודה כזו, ולכן המחוקק קבע לפני מספר שנים כי הגיל המינימלי לעבודה זו הוא 18. חשוב מאד להדגיש! אדם אשר יעסיק אדם שהוא צעיר מגיל 18, מסתכן בעבירה על חוקי המדינה, ולכן מומלץ בחום להימנע מכך.תליית שלטים בגובה
  • זה הזמן להירשם לקורס – אם הגעתם לגיל 18, אינכם יכולים לקחת מחר ציוד בטיחות ולהתחיל לעובד בגובה. על מנת שתוכלו להתקבל לעבודות בגובה, בין אם אלו עבודות של ניקיון, עבודות של חילוץ, עבודות של התקנת שלטים, או כל עבודה אחרת, אתם צריכים לעבור קורס אשר יכשיר אתכם .בקורס עצמו אתם לומדים כמובן את כל הוראות הבטיחות הנחוצות לעבודה בגובה, את הציוד המגן שבו אתם תעשו שימוש, תרגול של מצבי חירום, ועוד. הקורס עצמו נמשך כמה ימים, ובמהלכו אתם עוברים גם שיעורים תיאורטיים – וכמובן שאתם גם עוברים תרגול מעשי בשטח, שבו אתם תלמדו כיצד עובדים בגובה ועל מה יש להקפיד במיוחד.
  • על חשבון מי הקורס? – יש לזכור כי הקורסים הללו ניתנים אך ורק תמורת תשלום. עם זאת, מדובר על קורס מקצועי, ולכן אם אתם רוצים למשל, לעבוד בעתיד בתור מתקיני שלטים, תוכלו לשלם לקורס על חשבון הפיקדון שתקבלו אחרי השחרור שלכם מהצבא. כמו כן, חלק מהמעסיקים מממנים מכיסם את הקורס לעובדים פוטנציאליים שהם רוצים להעסיק.

לשנס מותניים ולהתחיל לעבוד

בקיצור, אם כבר מלאו לכם 18, ואתם רוצים עבודה שהיא גם מרתקת, גם מסקרנת וגם מאתגרת  -התחילו לברר על הקורסים השונים של עבודה בגובה!