מאיזה גיל אפשר להתחיל לעסוק בהתקנת שערים?

התקנת שערים היא תחום עיסוק בעל דרישה רבה, שלמעשה קשורה לכל בית שנבנה בישראל המודרנית

כשאנחנו מדברים על עבודה בתחום של התקנת שערים חשמליים, עלינו להבין קודם כל עד כמה נפוצים השערים הללו בישראל. למעשה, כיום לא ניתן למצוא בית חדש שנבנה או משופץ ואין בו שער חשמלי במתווה כזה או אחר. בבניינים רבי קומות ורבי דיירים, השער החשמלי יהיה בדרך כלל בצורה של מחסום זרוע כזה או אחר, או שער מתרומם עבור חנייה תת קרקעית.

מאידך, בבתים פרטיים יהיה מדובר על פי רוב בשערים מתכתיים גדולים וכבדים שהתפקיד שלהם הוא אבטחה לא פחות משהוא הפרדה. ניתן להבין, אם כן, שמתקיני שערים הם אנשי מקצוע שנמצאים בדרישה גבוהה במיוחד כיום, כשכל תהליך של בנייה או שיפוץ הוא לא שלם בטרם הם מגיעים לתת את הטאץ' האחרון של חניית הבית.

בין אם מדובר בבתים פרטיים, בין אם מדובר בבנייני דיור ובין אם מדובר בגורמים עסקיים, מסחריים או תעשייתיים – כולם צריכים שער במתווה כזה או אחר. לכן נשאלת השאלה – מאיזה גיל ניתן לעבוד בתחום עיסוק זה, וכיצד משתלבים בעבודה בהתקנת שערים?

באיזה גיל צריך להיות בשביל להשתלב בתחום של התקנת שערים חשמליים, ואיזו הכשרה נחוצה לשם כך?

  • כל השירותים המציעים התקנת שערים עבור לקוחות מכל סוג הם שירותים פרטיים. משמע, בכדי לעבוד בתחום התקנת שערים חשמליים צריך לעמוד בסטנדרטים שבהחלט יכולים להשתנות בין חברה לחברה. ואמנם, ניתן לאפיין באופן כללי את המרכיבים של העובד בתחום זה – ובמרבית המקרים לא יהיה מדובר בעובדים צעירים לפני השירות הצבאי שלהם. הגיל שבו נהוג להתחיל לעבוד בעיסוק מסוג זה הוא גיל 18, או גיל 21 לאחר תום השירות הצבאי. הסיבות לכך הן רבות – מדובר בעבודה שצריך עבורה זמינות ברמה גבוהה, במקרים רבים מדובר בעבודה פיזית מאוד, ובכל המקרים מדובר בתהליך שדורש הכשרה ברמה כזו או אחרת.
  • ההכשרה שאנחנו מדברים עליה היא הכשרה שנוגעת באופיים של השערים החשמליים שהם, ובכן, חשמליים. המשמעות של זה היא שכל הקמה של שערים כיום צריכה להתבצע בצורה יסודית עם הנחת תשתיות איכותיות שיחזיקו לאורך זמן, והדבר כולל הרבה מאוד עבודה בתחום החשמל.בהקשר זה, מי שמגיע עם רקע קודם בתחום החשמל בהחלט מתאים עוד יותר לעבודה בתחום התקנת השערים כיום. במידה ואין לכם רקע קודם, תצטרכו לעבור מסגרת כלשהי של התמחות בטרם תוכלו לעבוד בתחום זה בעצמכם.

אם אתם רוצים להשתלב בתחום התקנת השערים, כדאי לכם למצוא שירות איכותי שיכשיר אתכם בתחום מגיל צעיר

התקנת שערים חשמליים היא תחום שיש בו רווח לא קטן למתקינים גם אם הם מתמחים ועוזרים ולא מתקינים ראשיים. שווה לכם לבדוק אפשרות תעסוקה בתחום זה, אם הוא מעניין אתכם.