מאיזה גיל אפשר להתחיל לעשות הזרקת בוטוקס?

זריקות הבוטוקס הפכו להיות טיפול קוסמטי נפוץ מאוד בשנים האחרונות – נראה כי לא מעט נשים בוחרות בבוטוקס בתור הפתרון הטוב ביותר להעלמת קמטים. כיום, יש אפילו לא מעט גברים אשר מבינים כי הזרקת בוטוקס יכולה להיות פתרון מצוין עבורם, ובעזרת הזריקה ניתן לטפל בקמטים השונים שמופיעים. המודעות שהולכת ועולה לנושא של הבוטוקס, מעלה כמובן שאלות חדשות, ובהן השאלה החשובה – החל מאיזה גיל בעצם אפשר להתחיל בזריקות?

הסברים על הטיפול ועל הגיל

הזרקות בוטוקס

  • האם יש גיל מינימלי? – מבחינה פורמלית, הגיל המינימלי כיום לביצוע של הזרקת בוטוקס עומד על 18, לפי ההנחיות של מנהל התרופות האמריקאיות. שום רופא עם הגינות ומקצועיות, לא יבצע בכל מקרה זריקות של בוטוקס לילדים שמגיעים – אפילו יחד עם ההורים שלהם ובאישורם שהרי אין בזה שום טעם. גם נערים מתבגרים ונערות מתבגרות לא זקוקים בשלב זה בחייהם לזריקות – ורוב הרופאים יציינו כי אין שום טעם שיעברו את הטיפול.
  • אז מהו לרוב הגיל המינימלי? – לרוב, הגיל המינימלי שהחל ממנו ממליצים הרופאים להתחיל לשקול לעבור הזרקת בוטוקס, הוא בין גיל 30 ל- 40. בטווח הגילאים הזה, העור מתחיל להזדקן, והקמטים מתחילים להופיע, והבוטוקס יכול להיות בתור טיפול מונע. כלומר – כשהקמטים מתחילים לבצבץ, למרות שהם יושלמו רק בגיל הרבה יותר מאוחר – הרי שהבוטוקס יעזור למנוע אותם.
  • ומתי הרוב מתחילים? – רוב האנשים לא בוחרים לבצע הזרקת בוטוקס כשהם בני 35 ואפילו לא כשהם בני 45. רוב האנשים מתחילים לשקול באופן רציני את הרעיון של זריקת בוטוקס רק בעשור השישי לחייהם, מגיל 50 ומעלה. בשלב הזה, הקמטים מתחילים יותר ויותר להופיע, והבוטוקס נתפש בתור הפתרון הטוב ביותר והיעיל ביותר – כי מצד אחד ההשפעה שלו מהירה, ומהצד השני הוא ללא התערבות כירורגית של ממש. כמובן שגם אנשים בגיל מבוגר יותר יכולים לפנות לפתרון.

לבוא מתי שזה מרגיש לכם נכון

יהיה זה נכון להגיד, שהחל מגיל 30, אפשר להתחיל לשקול באופן רציני את הרעיון של הזרקות בוטוקס, ואפשר שזה באמת יהיה רלוונטי עבורכם. אם עברתם את הגיל הנ"ל ואתם שוקלים את דעתכם בנושא – אפשר ורצוי בהחלט להתייעץ עם רופא.