מאיזה גיל אפשר לטוס לבד?

מאיזה גיל אפשר לטוס לבד?אם אתם רוצים לשלוח את הילד לקרובי משפחה או לחברים בחו"ל, יש לכם בוודאי לא מעט שאלות: האם בכלל אפשר לשלוח ילד לבד? אם כן – מי שומר עליו במהלך הטיסה? איך זה מתבצע בפועל? האם דואגים לו גם ברגע הירידה מהמטוס? ושאלות רבות נוספות. במאמר שלפניכם תקבלו הדרכה מקיפה ומענה מדויק לכל השאלות, שיאפשרו לכם להיות כמה שיותר רגועים.

האם אפשר לשלוח ילד לחו"ל ללא מלווה?

באופן עקרוני כן. רוב חברות הטיסה מציעות שירותי ליווי לילדים הנוסעים לבד, אולם יש הגבלות לשירות ולא ניתן לשלוח ילד בכל גיל. טווח הגילאים שבו בדרך כלל ניתן להשתמש בשירותי ה- child care של חברות הטיסה הוא 15-5, כאשר על פי בקשה מיוחדת ניתן להרחיב את השירות ולבקש ליווי לילדים גם עד גיל 18.

איך מזמינים את השירות?

את שירותי הליווי לילדים שטסים לבד אפשר להזמין דרך סוכן הנסיעות שדרכו מזמינים את הטיסה, או באמצעות פנייה ישירה, פיזית או טלפונית – אל משרדי חברת התעופה.

מה ההורים צריכים לעשות?

מלבד העובדה שההורים צריכים להזמין את השירות מראש מחברת התעופה, הם גם צריכים לברר אם מדינת המוצא ומדינת היעד דורשות אישורים מיוחדים להטסת ילד לבד ו/או אם יש הגבלות מסוימות על הנושא. אם יש – עליהם להשיג את כל האישורים הדרושים ולבצע את כל המשימות על מנת שהילד לא ייתקל בקשיים רגע לפני הטיסה.

תנאי השירות

שירותי ליווי לילדים שטסים לבד יינתנו לאחר מילוי של דרישות מסוימות מטעם חברת התעופה, שיכללו בדרך כלל:

  • הורה או מלווה מבוגר (מעל גיל 16) חייב ללוות את הילד שאמור לטוס לבדו עד לשדה התעופה.
  • על המלווה להיות מצויד בטופס הכולל את כל הפרטים הרלוונטיים, כגון שם מלא של הילד ושל המלווה, כתובתו בארץ, מספר טלפון של מי שאמור לקבל אותו בשדה התעופה של מדינת היעד וכד'.
  • על המלווה להמתין עם הילד עד להמראת המטוס וקבלת אישור מנציג חברת התעופה שהכול בסדר.
  • המלווה שימתין לילד בשדה התעופה יוכל לקחת אותו רק לאחר שיציג תעודה מזהה שפרטיה זהים לאלה שמופיעים בטופס שנמסר לנציג חברת התעופה על ידי המלווה. כדאי לצלם את הטופס במספר עותקים, על מנת לחסוך זמן המתנה בדלפקי השירות ולהימנע ממצבים לא נעימים בשדה התעופה של מדינת היעד.
  • ילדים עד גיל 5 חייבים לטוס עם הורה או עם מבוגר אחראי (מעל גיל 16).

לסיכום

האפשרות שילד יטוס לבד בהחלט קיימת, והיא מתבצעת פעמים רבות ברוב חברות התעופה. חשוב מאוד להתארגן בהתאם, להצטייד בכל האישורים הנדרשים, לצייד את הילד בחפצים שבהם יוכל להתעסק במהלך הטיסה ולערוך היכרות קצרה בינו לבין נציג חברת התעופה שילווה אותו, וכך להפוך את הדרך להרבה יותר קלה ומרגיעה, גם עבור הילד וגם עבורכם. טיסה נעימה!

המאמר נכתב באדיבות: זאפ תיירות – השוואת מחירי טיסות זולות