מאיזה גיל אפשר ללכת לחדר בריחה

ילדים בחדר בריחהבילוי בחדרי בריחה הולך והופך פופולארי יותר ויותר עם כל יום שעובר

חדרי בריחה הם אופציית בילוי שהולכת והופכת פופולארית יותר ויותר עם כל יום שעובר. רבים מאתנו נהנים מאוד מהקונספט הזה – חדר סגור מלא בחידות, ועלינו לפתור את כולן בפרק זמן של שעה על מנת להשלים את חדר הבריחה בהצלחה וכך למעשה לנצח את האתגר שהוצב בפנינו. כיום, בישראל ישנם מאות חדרי בריחה פעילים – ורשימות ההזמנות העמוסות לעייפה שלהם מעידות עד כמה מדובר בקונספט פופולארי. עם זאת, העלייה בפופולאריות פותחת גם אפשרויות ודרישות חדשות, ורבים מחפשים חדר בריחה למשפחות – אליו ניתן יהיה ללכת גם עם ילדים. אז מאיזה גיל אפשר ללכת לחדרי בריחה בכלל?

מאיזה גיל ניתן ללכת לחדרי בריחה? במה הדבר תלוי?

 

  • מאיזה גיל אפשר? למעט מקרים בהם חדר הבריחה מוגדר בצורה ברורה כחדר בריחה מגיל מסוים, למשל מגיל חמש עשרה או אפילו שמונה עשרה ומעלה, מרבית חדרי הבריחה הם בילוי שאפשר להיכנס אליו בכל גיל. ברור מאליו שלא כדאי להיכנס עם תינוקות לחדרי בריחה, אבל כבר מגילאים נמוכים למדי ניתן ללכת לחדר בריחה למשפחות – כזה שגם ילדים יכולים ליהנות בו ולהשתתף בו באתגר, והדבר רלוונטי ואפילו מומלץ מגילאים 7-8 ומעלה.
  • במה הדבר תלוי? כפי שניתן להבין, גם חדרי בריחה שמותאמים למשפחות הם לא חדרי בריחה בהם ילדים מבלים לבד. חדר בריחה למשפחות, שמתאים את עצמו גם לילדים, הוא בכל מקרה חדר שאליו ניתן להיכנס רק עם מלווה מבוגר, במידה וישנם ילדים בקבוצה. כלומר, ניתן להיכנס לחדרי בריחה בפועל בכל גיל – בהינתן מלווה מבוגר.

ישנם לא מעט חדרי בריחה שמתאימים למשפחות

 

ישנן אפשרויות רבות ומגוונות של חדר בריחה לילדים, והאפשרויות האלה יכולות להיות בילוי משפחתי מדהים אם בוחרים לבלות שם יום שבת מהנה או יום במהלך החופשות של הילדים וההורים. בכל מקרה, חשוב לוודא שמדובר בחדר שמתאים לכל המשפחה לא רק פורמלית אלא גם בפועל – עם אתגר שבו הילדים נהנים ולא מעבירים את הזמן בחוסר מעש.