מאיזה גיל אפשר ללמוד נגרות?

הנגר הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים והיצירתיים ביותר בחברה שלנו

משחר ההיסטוריה ועד ימינו, אחד מחומרי הגלם החשובים ביותר בחברה האנושית הוא העץ. העץ הוא גם חומר הגלם הראשון שהאדם למד איך לעבד למטרותיו ואיך להשתמש בו ליצירת חיים מתקדמים, וכך ניתן גם להגיד שאחד המקצועות העתיקים ביותר היה האדם שמכין את מוצרי העץ וכלי העץ: הנגר. נגרות מודרנית היא לא ממש אותה הנגרות של ימי עבר, כשאת מרבית הרהיטים וכלי העץ הבסיסיים מייצרים במפעלים תעשייתיים. אז מה בכל זאת עושה הנגר המודרני? ובכן, שילוב בין עבודה מעשית ובין אומנות. אנשים שפונים לשירותיו של נגר רוצים רהיטים באיכות הגבוהה ביותר, ומשלמים תמורת זה כסף לא מועט, ובתמורה הם מקבלים את רהיטי העץ בעבודת יד איכותית. כעת נשאל מאיזה גיל אפשר ללמוד נגרות.

מאיזה גיל אפשר ללמוד נגרות ומה כוללים לימודים אלה?

  • נגרות היא מקצוע תעודה, שההכשרה אליו מוכרת על ידי משרד העבודה. התשובה לשאלה מאיזה גיל אפשר ללמוד נגרות היא פשוטה, כמו כל לימודי תעודה מקצועיים אחרים הגיל ההתחלתי הוא גיל 18.נגרות
  • לימודי נגרות הם לימודי תעודה במתכונת של סדנה או קבוצות לימוד מצומצמות יחסית. מרבית קורסי הנגרות הבסיסיים נמשכים כ-12 מפגשים של 4 שעות כל אחד, כשלימודים מתקדמים יכולים להגיע ל-80 מפגשים עד הגעה לרמה המקצועית הגבוהה ביותר. במסגרת לימודי הנגרות רוכשים מיומנויות כמו שרטוט טכני,רסטורציה לרהיטים, שיוף, ניסור, הרכבה, עיבוד עץ ידני וממוחשב, צביעה, עיצוב רהיטים ועוד.

לימודי נגרות – לרכוש מקצוע מעשי, איכותי ויצירתי

לאחר שהבנו מאיזה גיל אפשר ללמוד נגרות, השאלה הבאה שאנחנו צריכים לשאול היא היכן ניתן ללמוד נגרות. ישנם מוסדות לימוד מקצועיים ברחבי הארץ, ואת לימודי הנגרות ניתן לשלב גם כתחביב או כעבודה משנית לעבודה יומית "משעממת" וסטנדרטית. עולם הנגרות מאפשר לנו לשלוח יד במלאכה ידנית, יצירתית, וליצור את הכלים
והרהיטים האיכותיים ביותר עם הכשרה מתקדמת ואיכותית של נגר. אפשרויות התעסוקה, לאחר סיום ההכשרה, הן רחבות למדי מאחר והצורך בנגרים איכותיים רחב ומתרחב.