מאיזה גיל אפשר ללמוד עיצוב גרפי?

יותר ויותר אנשים נמשכים לאחרונה למסלול של לימודי עיצוב גרפי. אפשר כמובן להבין, מה מושך אותם במיוחד במסלול הנ"ל. בעזרת הלימודים הללו אפשר בהמשך להשתלב במגוון רחב מאד של גורמים תעסוקתיים. אפשר לפתוח סטודיו עצמאי לעיצוב גרפי, אפשר לעבוד בחברה גדולה בתחום, וכמובן לספק עבודות לשלל לקוחות – בין אם מדובר על עיצוב גרפי לעסקים קטנים או גדולים, עבודות של עיצוב עבור עיתונים או כתבי עת, או כל תחום אחר – תמיד יש צורך במעצבים גרפיים. אולם, החל מאיזה גיל אפשר בכלל להתחיל ללמוד את התחום? תלוי על מה מדובר.

 

כמה אפשרויות שכדאי להכיר

  • לימודים עצמאיים – כדי להתחיל ללמוד עיצוב גרפי בכל גיל שתרצו, אפשר כמובן פשוט להתחיל ללמוד את הנושא באופן עצמאי. רוכשים תוכנה מתקדמת לעיצוב גרפי, קוראים מדריכים שונים באינטרנט (יש לא מעט כאלה) ומתחילים לעבוד. היתרון – זו הדרך הזולה ביותר וכאמור לא מוגבלת בשום גיל – וגם ילד בן 11 אם ירצה בעקרון, יכול להתחיל ללמוד. החיסרון – זה דורש שעות ארוכות של השקעה, ולרוב התוצרים עדיין יהיו ברמה נמוכה יותר מאשר לימודים מסודרים, כך שיש לקחת זאת בחשבון.

 

  • קורסים לחובבים – יש גם קורסים אשר מלמדים את הבסיס עבור העיצוב הגרפי, אולם הם אינם קורסים מוכרים ע"י משרד הכלכלה, ויש לקחת זאת בחשבון. כאן בכל זאת היתרון הוא שיש אדם שמעיצוב גרפינחה אתכם ומדריך אתכם, וזה עוזר לכם לרכוש כלים בסיסיים. כמו כן, לרוב אנשים בגילאי 16 ומעלה יכולים להירשם אליהם.

 

  • מסגרות לימודים מסודרות – אם אתם מעוניינים להירשם למסלול לימודים קבוע של עיצוב גרפי שמוכר ע"י משרד הכלכלה, וליהנות מכל היתרונות של לימודים מסודרים וטובים, עליכם להיות בני 18 לפחות. קחו בחשבון שרוב האנשים שנרשמים למסלול הנ"ל הם בכל זאת מעט יותר מבוגרים, והן בני 21 ומעלה. הסיבה היא שרבים משתמשים בפיקדון שקיבלו כחיילים משוחררים, וממנים איתו את הלימודים של העיצוב הגרפי.

 

זה תמיד מהנה ומיוחד!

כמובן שאפשר להירשם ללימודים גם בגילאים מאוחרים יותר, וכך או כך – אתם מקבלים הכשרה חשובה, שימושית ואף מהנה מאד לעתיד!