מאיזה גיל אפשר ללמוד עיצוב עץ?

עץ הוא חומר גלם פופולארי שמשמש בין היתר לעיצוב רהיטים. בעזרת העץ ניתן לייצר רהיטים בעיצוב באישי, לספק שירותי עיצוב לחברות ולשלב גם חומרי גלם נוספים. אפשר ללמוד עיצוב עץ מגיל צעיר או לרכוש את יסודות המקצוע באופן עצמאי
רהיטי עץ עמידים לאורך זמן ויש להם ערך מוסף מבחינה אסתטית. הרהיטים משמשים למטרות שונות ובין היתר הם מיועדים למטרות דקורציה, נוי, אירוח ועוד. עץ הוא כבר שנים רבות אחד מחומרי הגלם הפופולאריים בעולם, לכן לימודי עיצוב בעץ קורצים לקהל יעד מגוון. בנוסף, כיום ניתן כבר ללמוד עיצוב עץ באופן מקצועי מגיל צעיר יחסית.
לימודי עיצוב בעץ ניתנים במסגרת קורסים וסדנאות. במוסדות שמציעים מסלולי לימוד מן הסוג הזה מגבילים את הלימודים לגברים ונשים מעל גיל 18. הגבלת הגיל מיועדת לשמירה על בטיחות והיא אמורה למנוע מצב של נזקים גופניים, תאונות וחבלות. עם זאת, אפשר ללמוד עיצוב עץ גם בגילאים צעירים יותר במידה ובוחרים לעשות זאת באופן עצמאי.

היתרונות של רהיטים מעוצבים מעץ

לימודי עיצוב עץ מגיל 18 במוסדות רשמיים או מגיל צעיר יותר באופן עצמאי מעניקים שורה ארוכה של יתרונות. הנה חלק מהם:
א. ייצור רהיטים בעיצוב אישי – רהיטי עץ בעיצוב אישי שונים לחלוטין מרהיטי עץ שמיוצרים בצורה תעשייתית והמונית. עיצוב אישי משנה את האופי של הרהיטים ומעניק להם ערך מוסף. באמצעות עיצוב אישי ניתן להתאים את הרהיט לצרכי הלקוח מבחינת מראה ותקציב. כמו כן, ייצור רהיטים בעיצוב אישי מבוצע בדרך כלל על ידי בוגרי מסלולי ההכשרה השונים שמוכיחים ניסיון ומיומנות.
ב. שירותי עיצוב לחברות – לימודי עיצוב משמעותיים גם עבור מי שרוצה להגיש מועמדות לעבודה בחברות ורשתות. חברה שעוסקת בשיווק רהיטי עץ מעסיקה מעצבים שאחראיים על הנושא הדקורטיבי והאסתטי. החברות מעמידות את הלימודים כתנאי קבלה לעבודה והן בוחנות גם את תיק העבודה והפרויקטים.
ג. שילוב חומרי גלם נוספים – עץ הוא חומר גלם שמתאים גם לשילוב עם מתכת, זכוכית, אלומיניום, נירוסטה, אבן ועוד. השילוב של העץ עם חומרי גלם אחרים מוכיח את עצמו בעיצוב רהיטים הוא נלמד כחלק ממסלולי ההכשרה. במסגרת מסלולים אלו לומדים לא רק כיצד להשתמש בעץ על מנת לייצר רהיטים מעוצבים, אלא גם באיזה שלב להוסיף חומרי גלם אחרים.

הורד

הבדלים בין לימודים בגילאים שונים

ניתן כמובן גם ללמוד עיצוב עץ בגילאים מאוחרים. זה רלוונטי למשל עבור מי שרוצה לבצע הסבת קריירה, או לנצל ניסיון מעשי שנצבר בעבודה מסוימת על מנת להציע שירותי עיצוב רהיטים באופן עצמאי. רבים גם בוחרים במסלולי הכשרה מאוחרים יחסית כדי להפוך את הריהוט בעץ לתחביב. אופי ההכשרה בכל מקרה דומה וההבדלים הם בעיקר באפשרויות התעסוקה.
במילים אחרות, סביר להניח שמי שלומד עיצוב עץ מגיל צעיר מעוניין בתעסוקה מיידית או לפחות קרובה. לעומת זאת, מי שנרשם ללימודים בגילאים מאוחרים יכול להרשות לעצמו להמתין עד שיהפוך את התחביב למקצוע ויתחיל לייצר ממנו הכנסה. כדאי לבחון לעומק את מאפייני ההכשרה בכל מסלול ובמידת הצורך להתייעץ עם יועצי לימודים של המוסדות הקיימים.
סביר להניח שהביקוש של רהיטים מעוצבים מעץ עוד ימשיך גם בשנים הקרובות. מי שלומד כיום כיצד לעצב בעץ באופן עצמאי ובהזמנה אישית של לקוחות יפיק מכך יתרונות רבים. הביקוש לרהיטים רק עולה והשימוש בעץ לא נפגע. העץ מוכיח את היעילות שלו בעיצוב כל סוגי הרהיטים ומי שמקבל את ההכשרה המתאימה נהנה מכך.