מאיזה גיל אפשר לעבוד בהתקנת טלוויזיות?

העידן הטכנולוגי מביא להרחבת שוק העבודה

עם ההתפתחויות הטכנולוגיות המלוות את ה-21 ואחת, מתקיים תהליך מקביל בשוק העבודה- פתיחתן של משרות חדשות שלא היו קיימות קודם לכן הודות להתפתחויות תחום הטכנולוגיה. לפתע, דרושים טכנאים, מתקינים, מפתחים, חוקרים, מהנדסים ושלל בעלי מקצוע, בכמות גדולה יותר שרק הולכת וגוברת עם הזמן יחד עם הפיתוחים החדשים הדורשים תחזוק נכון ומקצועי. כולנו זקוקים ונעזרים בבעלי המקצוע הללו, כמעט לכל פעולה שנבקש לעשות עם מוצר טכנולוגי. התקנת טלוויזיה למשל, דורשת טיפול של איש מקצוע מוסמך.

התקנת טלויזיה

  • במה כרוכה העבודה כמתקין טלוויזיות? כמתקין טלוויזיות, יש להכיר את המערכת החשמלית של המכשיר על בוריה, שכן היא משתנה מיצרן ליצרן. בנוסף, יש להכיר את הטכניקות והאמצעים השונים בהם משתמשים על מנת להתקין את הטלוויזיות בחללים השונים, בהתאם לצורך. חשוב להכיר את התקנים וההנחיות על מנת להעניק תוצאה בטוחה, איכותית ומקצועית בעת התקנת הטלוויזיה.
  • בפני מי פתוחה העבודה כמתקין טלוויזיות? בשל העיסוק הרב עם חשמל במסגרת הליך התקנת הטלוויזיה, נראה שמתבקש על הדעת כי יש צורך באדם מבוגר באופן יחסי המוסמך להתנהל עם חשמל בצורה מקצועית ובטוחה. לפי תקנות החשמל, איש מקצוע העוסק בחשמל צריך להיות בן 18 שנים ומעלה, אלא אם מדובר בתלמיד תחת הנחיה צמוד של מדריך.
  • מקצועיות לא רק בחשמל. מתקיני הטלוויזיה במקביל להיכרותם עם המערכת הטכנית והחשמלית של מכשיר הטלוויזיה, צריכים גם להתמחות בהתקנתה הפיזית לזרוע או לנישה על הקיר. על המתקינים להיות מיומנים בעבודה עם מקדחה, מברגה ולעיתים גם עם כלי עבודה מורכבים ומסוכנים יותר.

מקצוע התקנת הטלוויזיות תופס תאוצה

מקצוע התקנת הטלוויזיות הולך ומתפתח עם הזמן, יחד עם הפיתוחים החדשים בתחום הטלוויזיות. מוצעים מעמדים חדשים, דרכי התקנה חדשות, מערכות חשמל ייחודיות להם צריך להתאים טיפול מקצועי של מתקין טלוויזיות מיומן. גם לאלו המתעניינים במקצוע התקנת טלויזיה, אך טרם מלאו להם שמונה עשרה, מומלץ להתחיל בתור עוזרים למתקינים ראשיים וללמוד את המקצוע דרך הידיים ודרך הניסיון.