מאיזה גיל אפשר לעבוד בחברת ניקיון

צעירים רבים מחפשים עבודה

מאיזה גיל אפשר לעבוד בחברת ניקיון

מאיזה גיל אפשר לעבוד בחברת ניקיון

בסביבות גיל העשרה, כאשר הם כשירים מבחינה גופנית ופיזית, בני נוער רבים מחפשים דרכים להתפרנס. הביקוש למשרות בקרבתם עולה במיוחד בתקופת החופש הגדול והחגים, בהם לבני נוער יש זמן פנוי והם רוצים לנצל אותו לטובת עבודה. לא הרבה מקומות מעסיקים בני נוער בחופש הגדול, למעשה לבן נוער ממוצע לא קל בכלל למצוא עבודה. חברות ניקיון רבות מגייסות עובדים במהלך כל תקופות השנה ויכולות במקרים רבים להעסיק גם בני נוער. אך האם זוהי עבודה שמתאימה לבני נוער?

מאיזה גיל ניתן לעבוד בחברת ניקיון

  • קודם כל החוק – לפי חוק התעסוקה בישראל, עסקים גדולים רשאיים להעסיק בני נוער החל מגיל 16 ומעלה, כאשר לאלו ניתנת תעודת זהות. לכן חברות ניקיון כמו כל עסק חוקי לא רשאיות להעסיק עובדים הקטנים מגיל זה. קיימות חברות אשר מתחילות להעסיק צעירים כבר בגיל 16, חברות אחרות מעדיפות מעל גיל 18 ואחרות אפילו מעל גיל 21. כל אחד מחברות הניקיון היא בעלת השקפה אחרת ובוחרת את עובדיה בהתאם לתנאים אחרים.
  • עבודה בחברת ניקיון – עבודה בחברת ניקיון היא לעיתים עבודה פיזית שאינה פשוטה כלל, חברות ניקיון רבות מבצעות סדרה של ניקיונות שונים וייסודים מידי יום. על מנת לעבוד בחברת ניקיון חשוב להיות בעלי כושר פיזי רב, לדעת איך לסחוב משקלים גדולים ולעיתים אף להפעיל מכונות ניקוי כבדות ושונות. כמובן כמו בכל מקצוע גם בניקיון אפשר להתמקצע ולהפוך לטובים יותר, עובדים טובים כמו בכל עסק לעיתים יקבלו הטבות את עלייה בשכר. עבודה בחברת ניקיון יכולה במקרים רבים להתאים לבני נוער בגילאי 16 ומעלה.

עבודה לחופש הגדול

צעירים רבים וגם בוגרים מחפשים עבודה בשוק התעסוקה בישראל, אחד המקומות שלרוב אינו דורש השכלה או ניסיון בתחום מסויים כתנאי קבלה הינם חברות הניקיון. צעירים רבים יכולים להשתלב בחברות ניקיון שונות ולהרוויח סכומי כסף במהלך הזמן הפנוי שלהם. זוהי עבודה שמצריכה כושר פיזי אך גם משתלמת לטווח הארוך בעבור אלו הבוחרים להתמיד בה לאורך זמן.