מאיזה גיל אפשר לעבוד בחנות תיקים?

 

מחפשים עבודה לקיץ או לשנת הלימודים? בואו נבדוק אם תוכלו לעבוד בחנות תיקים

ראשית, נענה על השאלה שאנחנו מציגים בכותרת המאמר. בכדי לעבוד בחנויות תיקים, מזוודות או ארנקים אין למעשה סט מיוחד של דרישות או הכשרה נחוצה על פי משרד הכלכלה. משמע, כל נער בגיל 14 יכול לעבוד בחנות מסוג זה בעת חופשות לימודים רשמיות, ומגיל 16 ואילך גם במהלך שנת הלימודים. העבודה בחנות, במקרים רבים, תהיה עבודה שהשכר שבו תתוגמלו בה יהיה צמוד לשכר המינימום עם בונוס מסוים על מכירות, ולכן חשוב מאוד מצד אחד להכיר את החוקים הרלוונטיים לשכר המינימום בגילכם, ומצד שני גם לוודא שאתם מתאימים מבחינת אופי וכישורים לעבודה במכירות. עם זאת, מכירות היא לא העבודה היחידה שתוכלו לבצע.

איזה סוג של עבודות תוכלו לבצע בחנות מזוודות וארנקים?

  • כמו בכל חנות אחרת, ליבה של חנות תיקים, מזוודות וארנקים הוא במלאכת המכירה. עם זאת, לא כל נער שנשכר לעבוד בחנות מתחיל לעבוד במכירות מיד. למרות שאין באמת הכשרה אקדמית שמכשירה אנשים לעבוד בניסיון, לא סביר שנער יעבוד בהן מידית עם תחילת עבודתו משום שזוהי עבודה שאת המקצועיות בה רוכשים דרך ניסיון וניסיון חיים. עם זאת, אם נקרית בדרככם הזדמנות לעבוד במכירות מסוג זה, אין סיבה שלא – אנשים שנכנסים לחנויות תיקים בדרך כלל נכנסים בכוונה לקנות ואחוזי המכירה גבוהים למדי.
  • כמובן שכמו בכל חנות ישנן עוד הרבה מלאכות שתוכלו לבצע, החל מעבודות קופה ופקידות וכלה בעבודות מחסן וסחורה. יש להניח שבן נוער שמתחיל את עבודתו בחנות יצטרך לבנות את דרכו בחנות דרך עבודות מסוג זה, שהן עבודות פשוטות וחשובות בפני עצמן.

לכאורה, מדובר בעבודה טובה – אבל לא מדובר בעבודה קלה כלל וכלל

כמו בכל עבודה בתחום המכירות, וכמו בכל עבודה עבור בני נוער, ההתחלות הן לא פשוטות כלל וכלל. גם אם עבודה במכירות של מזוודות, תיקים וארנקים נראית לכם פשוטה בתחילה, ברגע שבו תגיעו לחנות תבינו שיש תחרות במכירות גם בתוך החנות, ושאתם צריכים לצבור לא מעט ניסיון לפני שתוכלו להגיע לרמה של מוכרים ותיקים – ניסיון שתצברו דרך עבודות לוגיסטיות, והכרה מושלמת של כל מוצר ומוצר כנדרש.