מאיזה גיל אפשר לעבוד בתור מטפל סיעודי?

טיפול סיעודי הוא עיסוק מקצועי במשרה מלאה, שדורש הכשרה וכישורים ייחודיים.
מטפלים סיעודיים הם אנשי מקצוע בעלי חשיבות רבה מאוד בעולם בו אנחנו חיים, כאשר מדובר באנשי מקצוע שמטפלים באנשים שהם לעתים הקרובים אלינו ביותר, שמגיעים למצב בו העצמאות שלהם נפגעת והם זקוקים לליווי טיפולי אישי וצמוד שיסייע להם במשימות היום יום הבסיסיות ביותר. מדובר באנשי מקצוע שעבודתם היא לא פשוטה, ולעתים הקושי בה הוא פיזי ומנטלי גם יחד – ובהתאם לכך גם מדובר בתחום עבודה מתגמל יחסית, ובוודאי שמדובר פה בעיסוק ערכי וחשוב ביותר עבור החיים בעולמנו כיום, כפי שרבים מאתנו מבינים היטב. אז מאיזה גיל ניתן לעבוד בתחום זה, ומהן דרישות הפתיחה לכך?

מאיזה גיל ניתן לעבוד בתור מטפל סיעודי, ומהן דרישות הבסיס לעבודה בתחום?

• מהן הדרישות לעבודה? דרישות הבסיס לעבודה כמטפלים סיעודיים הן דרישות גבוהות למדי, כאשר למעשה נדרש תואר בתחום וניסיון מתאים לשם כך. תואר ראשון בסיעוד הוא מסגרת לימודים באורך של כארבע שנים, שעבורה יש צורך בתעודת בגרות מלאה ופסיכומטרי, כמו גם עמידה בתנאים כמו היעדר רישום פלילי, קבלת חיסונים ומעבר ריאיון אישי. כאשר כל הדרישות האלה מתקיימות, אפשר להתחיל עם הלימודים – ולאחר סיומם בהצלחה לעבוד בתחום.
• אז מאיזה גיל אפשר לעבוד? מטפלים סיעודיים יכולים להיות, על פי תנאי העבודה והקבלה ללימודים, לפחות בני 22. גם אם מדובר במי שהתחיל לימודי סיעוד מיד לאחר בית הספר, וסיים אותם בהצלחה – זה יהיה גיל המינימום. עם זאת, בדרך כלל (בשל השירות הצבאי/לאומי ואילוצים נוספים), הגיל בו מתחילים לעבוד בתחום זה בפועל יהיה 25 לכל הפחות, והדבר גם הגיוני בהתחשב בבגרות הנפשית הנחוצה לעבודה בתחום תובעני זה.

מטפלים סיעודיים

עבודה בתחום הטיפול הסיעודי היא לא פשוטה – אך מדובר בעבודה מתגמלת

מעבר לגיל בו ניתן להתחיל לעבוד כמטפלים סיעודיים, הדרישות לכך הן דרישות אישיות ונפשיות גבוהות – אבל דרך חברות מקצועיות בתחום, התגמול על כך הוא משמעותי בהתאם. עבודה מתגמלת שכזו, בליווי אישי של מטופלים או בעבודה במוסד סיעודי כזה או אחר, היא עבודה בעלת חשיבות גבוהה ויכולת השתכרות לא מבוטלת.