מאיזה גיל אפשר להתחיל לעבוד חוקית בניקיון?

האם החלום שלכם הוא להתחיל לעבוד? דעו שלא בכל עבודה לוקחים צעירים ללא ניסיון, ולכן אין לנו ספק שאתם שוקלים להתחיל בעבודות ניקיון. חשוב לנו להדגיש בפניכם, כי מבחינת הגיל המינימלי, אתם צריכים להיות בני 15 לפחות. בגיל 14 אמנם מותר לעבוד, אך לא בעבודות פיזיות מאתגרות, וניקיון הוא ללא ספק עבודה שדורשת מאמץ פיזי ונרחיב על כך בהמשך. על כן, רק מיום הולדת 15, פנו לחברות הניקיון השונות. מגיל 16 כנראה שיהיה לכם יותר סיכויי הצלחה – כי אז גם יהיה מותר להעסיק אתכם במהלך שנת הלימודים ולא רק בחופש הגדול, ועליכם לקחת זאת בחשבון.

חברת ניקיון

האם זה משתלם לכם בסוף?

  • זה משתלם מבחינה כלכלית? – ברוב המקרים, התשלום בחברת ניקיון, בין אם מדובר על בני נוער צעירים, אבל גם עבור מבוגרים, הוא בתשלום לפי שעה. זה אומר שכמה יותר שאתם תעבדו – כך תוכלו לקבל שכר יותר גבוה בסוף. חשוב לדעת שכבני נוער אסור לשלם לכם פחות שמכר המינימום אשר רשום בחוק, ועליכם לעמוד על הזכות הזו, ואתם גם זכאים להחזרי נסיעות והטבות סוציאליות. מעבר לכך, הרי שמדובר על עבודה משתלמת למדי. אתם יכולים לעבוד אחרי שעות הלימודים או בחופש כמה שעות בצרף, ולאחר מכן ליהנות המוסכם שחסכתם, לצאת לטיולים, ליהנות מבזבוזים, וכיו"ב.

 

  • זה משתלם מבחינה פיזית? – איש לא יערער על כך כי עבודות ניקיון אינן עבודות של מנוחה. זו עבודה שתדרוש מכם במשך כמה שעות ברצף לעבוד עם מטאטא, מגב, מכונות שטיפה, מטליות, וכיו"ב. אתם כל הזמן בתזוזה, ואתם מבצעים הרבה מאד תנועות ידיים. במשך עשר דקות זה אולי נשמע קל – אבל זו עבודה במשמרות של שעות לאורך זמן. מהצד השני לא צריך להפריז – לא צריך להיות שרירן כדי לעבוד, אלא בעיקר צריך סבלנות. זו אולי אפילו הזדמנות טובה קצת לעזוב את המחשב והטלוויזיה, ולהפעיל את הגוף והשרירים.

 

רוצים להתחיל לעבוד?

כדאי לפנות לחברת ניקיון שנחשבת אמינה והוגנת, ולברר האם היא מכונה להעסיק אתכם כבני נוער. קחו בחשבון שבכל מקרה ככל שאתם בגיל יותר מבוגר –  כך ישתפרו סיכוייכם.

באדיבות ליאור ניקיון