מאיזה גיל אפשר לעבוד כשליח?

האם אתם צעירים אשר מחפשים עבודה נוחה עם שכר טוב? אם כך, אפשר שאתם תרצו לפנות אל חברת שליחויות, וכמובן לעבוד שם. היתרון בעבודה במסגרת של חברת שליחויות, היא שלשליחים יש משכורת טובה למדי, והעבודה אף נחשבת פשוטה למדי – צריך פשוט להעביר חבילות, מכתבים ומסמכים ממקום למקום. זו עבודה מאד דינמית, שבה אתם לא יושבים שעות במשרד, אלא נמצאים תמיד בתנועה. השאלה היא כמובן, מאיזה גיל אפשר להתחיל ולעבוד?

התנאים שכדאי להכיר כגיל מינימלי לעבודה

  • התנאי הכללי – קודם כל באופן כללי, אם אתם בני 14 עד 16, אתם תוכלו לעבוד אך ורק בחופש הגדול. שימו לב שהחל מגיל 16 ומעלה אתם יכולים לעבוד כל השנה, בתנאי שהעבודה בתוך חברת שליחויות תוגדר כך שהיא לאחר שעות הלימודים שלכם. כמו כן, חל איסור עד גיל 16 (כולל) שתעבדו אחרי השעה 8 בערב.
  • מגבלה רלוונטית לשליחויות – אל תשכחו שכדי שהמשלוחים יגיעו מהר, יש מן הסתם צורך בכך שהשליח יהיה עם כלי רכב שיאפשר לו תנועה מהירה. לרוב, השליחויות מתבצעות באמצעות שליחים שרוכבים על קטנוע. מה זה אומר? ברוב המקרים, הגם שלפי החוק אין מניעה שנער בן 15 יעבוד במקום, הרי שהוא לא באמת יוכל להיות עובד יעיל, כי הוא לא יכול להוציא רישיון על קטנוע. מאחר שהגיל המינימלי לנסיעה על קטנוע עומד כיום על 17 – הרי שעליכם בעצם להיות מצוידים קודם כל ברישיון הרלוונטי, ורק לאחר מכן תוכלו להתקבל לעבודה.
  • האם הרישיון הוא חובה? – בהחלט כן. קשה מאד לחשוב על חברת שליחויות אשר תעסיק שליחים שלא יכולים להתנייד באופן עצמאי. תנועה בתחבורה ציבורית לא באה בחשבון, ותנועה במוניות תהיה כמובן יקרה מידי ולא משתלמת. לכן, אם אתם רוצים לעבוד בתחום – תצטרכו קודם כל להצטייד ברישיון המתאים.

אז מתי אפשר להתחיל לחשוב על זה?

אם הגעתם לגיל 16.5, הרי שלפי החוק מותר לכם להתחיל ללמוד נהיגה. אם אתם רוצים עבודה בתחום השליחויות, השקיעו באמת בהוצאת רישיון על קטנוע – זה לא ארוך במיוחד. לאחר מכן, תוכלו כמובן החזיר את ההשקעה דרך העבודה.