מאיזה גיל אפשר לעשות איפור קבוע?

איפור קבוע הפך לטרנד לוהט בשנים האחרונות, כאשר נשים רבות בוחרות להיעזר בו

איפור קבוע הינו איפור המדמה את האיפור היומיומי בו עושה שימוש הלקוחה, או איפור אשר מדגיש את תווי הפנים הטבעיים של הלקוחה, מבלי שעליה להשקיע זמן רב בבוקר על איפור פניה. בשל היותו יעיל ויפה ביותר, נשים רבות בוחרות לעשות כיום שימוש באיפור קבוע, אולם שיטת איפור זו אינה מתאימה לכל גיל ולכל אחת.

איפור קבוע

אז מה משפיע על הגיל בו כדאי לעשות איפור קבוע?

• חוקיות: איפור קבוע מתבצע בשיטה של קעקוע צבעים שונים על הפנים בכדי לקבל את המראה המאופר הרצוי. שיטה זו אינה שונה בשום דבר משיטת קעקוע רגילה, ולכן חלים עליה כלל החוקים החלים על קעקועים. מסיבה זו אפשר לבצע איפור קבוע רק לאחר גיל 16, כאשר רוב המטפלים אינם מוכנים לבצע את הטיפולים על נערות צעירות בגיל זה.
• מוכנות נפשית: איפור קבוע דורש מוכנות נפשית של הלקוחה, היות ועליה לדעת בדיוק כיצד היא רוצה להיראות, מה מחמיא לה ומה לא, וכיצד לשמור על פרופורציה באיפור. מסיבה זו, לא מומלץ לבצע איפור קבוע בגיל צעיר, בו עוד לא יודעים כיצד להתאפר בצורה נכונה ומחמיאה ולעיתים אף מעוניינים בשינוי סגנון האיפור בצורה משמעותית.
• מוכנות של העור: הצלחת טיפולי איפור קבוע תלויה בצורה משמעותית בסוג העור עליו נעשה הטיפול. עור אשר אינו סיים את התבגרותו, והוא עודנו שומני, בעל פצעים וכדומה, אינו מתאים לטיפולי איפור קבוע, והתוצאה על עור שכזה תהיה לא רק לא טובה, אלא לעיתים אף לא מחמיאה ולא מומלצת. מסיבה זו, יש לחכות עד לסיום גיל ההתבגרות בכדי שניתן יהיה לקבל את התוצאות הרצויות מהטיפול.

שלושת הגורמים הללו משפיעים על הגיל המינימאלי בו ניתן לבצע טיפולי איפור קבוע

למרות שניתן לעשות איפור קבוע כבר מגיל 16, אנו רואים כי ישנם גורמים נוספים המשפיעים על הטיפול והצלחתו, ולכן כיום מומלץ שלא לעשות את הטיפולים כלל עד גיל 21, ומטפלים רבים ממליצים לדחות את ביצועם אף יותר.