מאיזה גיל אפשר לעשות בלון בקיבה?

בלון לקיבה הינו הטיפול שמרני להרזיה

המון אנשים מתמודדים עם בעיית משקל, ורבים פונים לטיפולים על מנת לקבל סיוע להתמודדות עם הבעיה, אך לא תמיד לכולם נוח עם ביצוע הליכים פולשניים על מנת להשיל מגופם את המשקל העודף וחלק מעדיפים חלופות יותר שמרניות ובעצם להימנע מניתוחים בהם כרוך גם סיכון של סיבוכים בניתוח ובהתאוששות. לאנשים אלו מומלץ לשקול לעשות בלון בקיבה, בטיפול זה מחדירים לקיבה בלון אשר ממלאים בחומר מיוחד, הבלון עוזר למטופל לצמצם את צריכת האוכל שלו ובכך לרדת במשקל.

התנאים לביצוע ההליך בקרב נערים

בלון בקיבה

  • תהליך הגדילה – במהלך שנות הנעורים שלנו אנו מבצעים את הגדילה המשמעותית ביותר בחיים שלנו מבחינה פיזית, לכן לפני ביצוע הליך יש לבדוק את גיל העצמות של הנער ולוודא כי תהליך הגדילה הושלם, החדרת בלון בקיבה הוא אמנם טיפול שאינו מצריך ניתוח אך אין זה אומר שהוא פשוט, ולנער בגיל ההתבגרות חשוב לדאוג שהגוף מקבל את כל אבני הבניין הדרושים לו, לעיתים עלול, כתוצאה מהטיפול, להיווצר הרגלי אכילה חדשים שגויים או תת ספיגה של רכיבים תזונתיים אשר תפגע בתהליך ההתבגרות.
  • מוכנות נפשית – הגורם השני אשר יש לקחת בחשבון לפני ביצוע הטיפול בבני נוער בפרט ושאר המטופלים בכלל, הוא המוכנות הפסיכולוגית לשינוי, לפני ביצוע טיפול יש לבצע הערכת פסיכיאטרית אשר בודקת את היציבות הנפשית של המועמד לטיפול האם יש לו הבנה מספקת של המצב הבריאות וכן האם הוא נמצא בסביבה תומכת.
  • הנחיות משרד הבריאות – לפני שאנו רצים לקביעת תורים להערכת גיל העצמות והמצב הנפשי חשוב ומומלץ לבדוק האם קיימות הנחיות מיוחדת של משרד הבריאות בנוגע לביצוע טיפול זה בקרב קטינים.

השמנת יתר הינה בעיה נפוצה, גם בקרב בני נוער

גיל ההתבגרות אינו פשוט לאף אחד, התמודדות עם בעיות משקל בגיל זה הינה מאתגרת מאוד, אך עדיין חשוב מאוד לדאוג ולוודא שמתעקשים על ביצוע כלל הבדיקות הנדרשות הן פיזית והן נפשית לפני שפונים לביצוע הליך כזה או אחר, בלון בקיבה על אף היותו טיפול ללא ניתוח, הינו הליך שיש לבצע בזהירות ובילוי של רופא מקצועי ומומחה.