מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח אף?

ניתוח אף מומלץ מהגיל בו הגוף משלים את התפתחותו. בקרב רוב האנשים מדובר על סביבות גיל 16, אך יש גורמים נוספים שכדאי להתייחס אליהם. נערות שגדלות על בסיס תזונה נכונה ומאוזנת יכולות לעבור את הניתוח כבר בגיל 14. גם נערים ונערות שהגיעו לבשלות מינית ואיזון הורמונאלי רשאים לעבור ניתוח בגיל 14-15 וללא סיכון מיוחד. סימנים מהסוג הזה מעידים על כך שכדאי לעשות את הניתוח ולברר על מנתחים רלוונטיים.

ניתוח אף

פגישת ייעוץ עם מנתח פלסטי יכולה לעזור לבחון סוגיות כמו קצב התפתחות כללי של הגוף ומצב המוכנות הנפשית של המטופל. הניתוח נחשב קשה ומסובך אך יש לו יתרונות רבים:

• שיפור הדימוי העצמי
• סיוע ביצירת קשרים זוגיים
• טיפול בבעיות נשימה
• התאמה של האף למידות הראש והגוף

הניתוח דורש תכנון תלת מימדי מתוחכם, ראיה אסתטית וידע כירורגי המבוסס על ניסיון והכשרה. את הניתוח מבצעים תוך התאמת האף לפנים של המנותח באחוזי הצלחה גבוהים. יחד עם זאת, אחוזי ההצלחה תלויים במידה רבה בהכשרה הספציפית של המנתח ובידע העומד לרשותו.
סוגי ניתוח ובחירת מנתח

סוג הניתוח נקבע בעיקר על פי צורת האף:

  1. אף ארוך – בניתוח כזה משנים את המראה של האף באמצעות הסרת חלקים מיותרים של סחוס ועצמות.
  2. אף נשרי – הניתוח כולל הקטנה של מראה האף ויישור שלו בהתאם לפרופורציות הרצויות.
  3. אף עקום – ניתוח אסתטי תורם להסתרת מכה חזקה או השפעות גנטיות הגורמות לאף עקום. הניתוח כולל הסרת עצמות וסחוס והוא מבוצע בקרב גברים ונשים.
  4. אף רחב – מבנה קצר ורחב של אף דורש ניתוח אסתטי למניעת קיפוח. הניתוח מבוצע עם חיתוך רקמות, סחוס ועצמות.

מנתח פלסטי בוחרים רק על בסיס המלצות ולאחר תיאום פגישת היכרות לא מחייבת. יש לשאול את המנתח על הניסיון שלו בסוג כזה של טיפולים, לשמוע חוות דעת מלקוחות קודמים ולברר על החלמה וחזרה לשגרה. מומלץ להימנע מהרכבת משקפיים כחודש לאחר הניתוח ולחזור לשגרה מלאה רק לאחר 6-8 שבועות.