מאיזה גיל אפשר לעשות ניתוח פלסטי?

ניתוחים פלסטיים, כיום, הם במידה רבה טיפוליים עוד יותר מניתוחים אחרים

אי אפשר להתכחש למשמעות הרבה שיש למראה החיצוני שלנו על התפיסה שלנו את עצמנו, התפיסה של החברה שלנו אותנו וחשוב מכל – הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלנו. מדובר בסטנדרטים החברתיים שלתוכם נולדנו ושמגדירים את החברה שלנו, ועם כל הרצון הטוב בנושא הם עדיין דומיננטיים מאוד, ויש מי שיגיד בצדק. עבור בני נוער רבים, המראה החיצוני הוא מקור לבושה ולחוסר ביטחון, ובמקרים קיצוניים בהקשר זה ניתוח פלסטי הוא למעשה אקט טיפולי לכל דבר שיכול לשנות פלאים את הדימוי העצמי ואת היכולות החברתיות של נער או נערה צעירים. כעת נבין בדיוק על אילו ניתוחים מדובר, ובאיזה גיל ניתן לבצע ניתוחים אלה.

מאיזה גיל ניתן לבצע ניתוח פלסטי, ואילו ניתוחים מקובלים לביצוע מגיל צעיר?

  • אחד הניתוחים המבוקשים ביותר בקרב נערות הוא ניתוח הגדלת חזה. החזה, שנתפס כאיבר מפתח במראה החיצוני ובנשיות של כל נערה ואישה, יכול להיות גם מקור לבושה רבה בקרב נערות שגדילת החזה שלהן לא אחידה, לא סימטרית או לא קיימת. במקרים שכאלה, ניתוח הגדלת חזה יכול להתבצע כבר מגיל 16, אם כי מקובל לבצע ניתוח זה מגיל 18 ואילך.
  • ניתוחי אף גם הם ניתוחים פופולאריים למדי בקרב בני ובנות נוער. הגיל שבו ניתן לבצע ניתוח אף הוא הגיל בו האף מסיים את התפתחותו, ומקובל שגיל זה הוא גיל 15 בקרב נשים (כשנה לאחר המחזור הראשון) וגיל 16 בקרב גברים (לאחר התחלת הגילוח). כמובן שהבשלות הפיזית נמדדת בנפרד ולא קשורה לבשלות הנפשית לביצוע הניתוח.

ניתוחים פלסטיים

ניתוח הגדלת חזה, עבור נערה בעלת דימוי עצמי נמוך, הוא ניתוח משנה חיים של ממש

ניתוחים פלסטיים, גם בקרב בני נוער צעירים, הם לא טאבו ועלינו להתייחס אליהם בכובד ראש כאל ניתוחים שיכולים לשנות את החיים מקצה לקצה ולטובה. ניתוח הגדלת חזה עבור נערה בעלת ביטחון עצמי ירוד ודימוי עצמי ירוד, יכול לשנות את התפיסה החברתית שלה כלפי עצמה ושל הסביבה שלה כלפיה, וכך להפוך לניתוח משנה חיים, עוד לפני הצורך בטיפול נפשי ארוך.