מאיזה גיל אפשר לעשות סנפלינג?

סנפלינג היא פעילות אשר מאפשרת את השילוב המושלם בין אתגר פיזי ונפשי לבין הנאה מהטבע וגם התנסות פיזית אותה ניתן להתאים לרמת הקושי הרצויה. יתרון של סנפלינג על פני פעילויות אתגריות אחרות, בא לידי ביטוי בכך שפעילות זו מתאימה לכל הגילאים וגם הילדים יכולים לקחת בה חלק במידה ובוחרים נכון את המיקום על פי דרגת הקושי שמתאימה להם. ישראל הוא המקום האידיאלי ליהנות בו מהפעילות הזו מכיוון שברחבי הארץ מפוזרות פינות טבע מרהיבות, שבהן ניתן לטייל וליהנות, לטפס ולעשות סנפלינג מקצועי או חובבני. לא חייבים לעבור קורס מקצועי על מנת להשתתף בפעילות סנפלינג וגם לא לעבור אימונים מפרכים, מכיוון שזוהי פעילות המועברת בהדרכה צמודה של צוות מקצועי אשר מבטח את כל המטפסים עם ציוד שמבטיח את רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

מה נדרש על מנת להבטיח את הבטיחות של המשתתפים בפעילות סנפלינג

ציוד מקצועי בטיחותי, הדרכה מקיפה לפני תחילת הפעילות וליווי של צוות הדרכה מוסמך, זה כל מה שנדרש על מנת ליהנות מפעילות הסנפלינג. מדובר על אחת החוויות המשחררות את הגוף ואת הנפש שבמהלכה ניתן גם ליהנות מאתגר פיזי וגם מנופים עוצרי הנשימה של ארצנו הקטנה. כמו כן, מדובר על פעילות שמתאימה לכל סוגי הקבוצות, גם לצוות עובדים וגם למשפחה עם ילדים. כל אחד מהמשתתפים יקבל הדרכה המתאימה לסוג הפעילות ולמיקום הנבחר עבורה וגם את הציוד המותאם לו אישית על פי הנתונים האישיים. מסיבה זו, סנפלינג היא הפעילות המומלצת גם לילדים מעל גיל 8 שאוהבים להוציא את המרץ בדרכים יצירתיות וללמוד דברים חדשים.

באילו אתרים ניתן לערוך פעילות סנפלינג

מגוון האתרים שבהם ניתן לערוך טיולי סנפלינג מאפשר לבחור את המיקום האידיאלי לטיול שאתם מעוניינים בו ובהתאם לאזור המגורים, זאת על מנת להימנע מנסיעה ארוכה ומייגעת. כך למשל ניתן לערוך פעילות סנפלינג בסנפלינגנחל יהושפט, בנחל יזרח ובנחל תמרים, בנחל גשרון, במכתש רמון וגם בצוק צין ובנחל פרס. אתרים נוספים שמומלצים לפעילות הזו הם נחל רחף, מצוק דלתון, הנקיק השחור, מחצבות קדומים ומצוק גפת. אם כן,  הארץ שלנו מלאה באזורים המושלמים לפעילות מסוג זה ובין אם אלה מערות, מצוקים או  נחלים אתרי הסנפלינג מפוזרים ברחבי הארץ כולה מצפונה ועד דרומה. בכל אתר קיימות דרגות קושי שונות, לכן כאשר בוחרים היכן לערוך את טיול הסנפלינג, מומלץ להתייעץ עם המומחים על מנת לקבל הכוונה לבחירה הנכונה של המיקום בהתאם לדרגת הקושי הרצויה.