מאיזה גיל אפשר לעשות רישיון על אוטובוס ולהיות נהג הסעות?

אם תמיד חלמתם להיות נהגי אוטובוס, שכל היום מעלים ומורידים נוסעים ומביאים אותם למחוז חפצם, במסגרת שירותיה של חברת הסעות שמספקת שירות בכל חלקי הארץ – הנה כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להגשים את החלום.

התנאים להוצאת רישיון נהיגה על אוטובוס

על מנת להוציא רישיון נהיגה על אוטובוס אתם צריכים לעמוד בקריטריונים הבאים:

  • להיות תושבי ישראל
  • להיות בני 20 לפחות (את הרישיון מקבלים החל מגיל 21)
  • לדעת עברית
  • להיות בעלי רישיון נהיגה ברכב פרטי או מסחרי במשך שנתיים לפחות (על הרישיון להיות בתוקף)
  • לסיים לפחות 8 שנות לימוד בכיתות שונות

קורס נהיגה על רכב ציבורי נמשך 216 שעות אקדמיות, והתעודה שמקנה אישור לנהיגה באוטובוס ניתנת למי שעמד בכל דרישות הקורס ועברה בהצלחה את המבחן המסכם.

הסעות

איזה תכונות צריך נהג של חברת הסעות?

כדי להיות נהג בחברת הסעות לא מספיק לעמוד בכל הקריטריונים שצוינו לעיל. צריך עוד משהו, שבלעדיו אי אפשר לעבוד במקצוע הזה. צריך סבלנות, וצריך אדיבות. במסגרת העבודה בחברת הסעות משרתים אנשים, וכדי שהנסיעות יעברו באמת בנעימים וכדי שלא תהיינה תלונות מצד הנוסעים – חשוב לקבל אותם בחיוך, להיות קשובים לצורכיהם ולדאוג להביא אותם בשלום ובאווירה נעימה אל מחוז חפצם.

סביר מאוד להניח, שתכונות אלה ייבחנו בראיון הקבלה לחברת הסעות, ולכן מי שלא אוהב לעבוד עם אנשים – להיות נהג בחברת הסעות זה כנראה לא המקצוע המתאים עבורו. אבל, אם שירותיות ואדיבות הן השם השני שלכם, ואתם אוהבים להיות רוב שעות היום בדרכים, סביר להניח שלהיות נהגים בחברות הסעה זה בדיוק מה שאתם צריכים.

סעו לשלום, המפתחות בפנים

אם אתם עונים על כל הקריטריונים הנדרשים ממי שמעוניין להיות נהג אוטובוס בחברת הסעות, ואם יש לכם סבלנות ואתם אוהבים אנשים – קחו את הקורס, וסביר להניח שתמצאו מקצוע לפחות לחצי חיים.

יש היום הרבה מאוד חברות הסעות, והרבה מהן מחפשות נהגים חדשים, כך שמאוד סביר להניח שלא תיתקלו בקושי למצוא עבודה. אז כשאתם הולכים לראיון, קחו אתכם את רישיון נהג האוטובוס החדש שלכם, שמרו על החיוך, היו מקצועיים, וסביר מאוד להניח שממש בקרוב יגידו לכם: סעו לשלום, המפתחות בפנים. נסיעה טובה והרבה בהצלחה!