מאיזה גיל אפשר לצאת לקמפינג?

אם אתם מתכננים לצאת בקרוב לקמפינג, בטוח עלתה אצלכם השאלה האם לקחת את הילדים ומאיזה גיל מומלץ לצרף אותם לחוויה.

באופן עקרוני אפשר לקחת גם ילדים קטנים לקמפינג כל עוד דואגים לנושאים הבאים:

א. תנאי לינה – הלינה היא החלק החשוב ביותר בקמפינג יחד עם הילדים. תצטרכו לבדוק היטב את הגודל של האוהל בו אתם מתכננים לישון, לברר האם כל המשפחה נכנסת בו ובמידת הצורך להקצות עבור הילדים מקום מיוחד. תנאי הלינה אמורים להקנות לילדים תחושת ביטחון ולהבטיח שינה ערבה גם בשטח.

ב. סביבה נקייה – אין סיבה לוותר על סטנדרטים גבוהים של היגיינה במהלך קמפינג. היום יש אמצעים רבים שעוזרים להורים לקחת ילדים בכל הגילאים לטיולי שטח, החל ממגבונים לחים ועד אמצעי הטענה ניידים לטלפון או למחשב.

ג. תאורה – שטח מואר מקל על הילדים להתרגל לקמפינג ומונע פחדים או חששות. בררו על המחיר של גנרטור להשכרה ובדקו מה שעות הזריחה והשקיעה. נסו להגיע לשטח הקמפינג בשעות היום אך בצעו בדיקת תקינות לגנרטור עוד לפני שאתם עוזבים את הבית.

קמפינג עם ילדים

מה אתם מתכננים לעשות סביב הגנרטור?

בסופו של דבר, הצלחת הקמפינג המשותף עם הילדים תלויה בתכניות שלכם. זכרו שלכל ילד יש העדפות אחרות. חלק ירצו לשבת מול המדורה או לבלות עד אור הבוקר בספירת הכובים, בעוד אחרים דווקא ינצלו את הזמן כדי לישון ולנוח. תכננו מראש את הפעילויות סביב הגנרטור ותנו לילדים להביע את דעתם.

לסיכום, אפשר לקחת ילדים בכל גיל לקמפינג כל עוד מבצעים את ההכנות הנדרשות. אין להקל ראש בחשיבות של היערכות מוקדמת, אך גם אין סיבה להילחץ או להיבהל. אם מדובר בקמפינג הראשון שלכם, התחילו מאיזור ידידותי ובדקו את התגובה של המשפחה לאירוע המגבש והמהנה.