מאיזה גיל אפשר לקבל אישור משטרה לעבודה כמנעולן?

תחום המנעולנות הינו תחום נרחב ומאד חיוני לחיי היומיום שלנו בעולם המודרני. התחום הינו מגוון רבות ולכן טרם נענה על שאלת הגיל, נפרט על מהו תחום המנעולנות וכיצד המנעולן הינו חלק בלתי נפרד מחיינו.

מנעולנות – מהי?

מנעולנות הינו המקצוע, או אפילו – האומנות של טיפול ותיקון מגוון בעיות של מנגנוני נעילה. מנעולן שניתן להגדיר כמומחה הינו אדם אשר מתמקצע בתחום זה בפרט. כיום, השימוש שלנו במנעולים שונים ובמנגנוני נעילה מגוונים הינו נרחב מאד, זאת ניתן להוכיח בקלות, עצרו שניה ותחשבו על כמה פעמים ביום אתם משתמשים במנעול? קחו חצי דקה… מפתיע, הלא כך? אם באמת חשבתם לעומק, הבנתם שבעצם כל דלת שפתחתם, כל פעם שהנכם נכנסים לרכב וכל דלת אוטומטית אשר נפתחה בפניכם בבית העסק ואף בקניון המקומי, הינה אפשרית באמצעות ההתקדמות הרבה בתחום המנעולנות.

כבר כעת ניתן להסיק כי מקצועו של מנעולן הינו תחום מגוון אשר ללא שום צל של ספק, עוזרת לנו בחיי היומיום רבות, מקדמת את כל הנוגע להרגשת הביטחון והיכולת שלנו בתור בני אדם בעלי זכויות, לממש את הזכות לקניין ורכוש, כלומר – בחירת מנעולנות כמקצוע התמחות, תבטיח עבודה רבה למשך זמן מכובד גם לעתיד הרחוק, אז מתי ניתן להתחיל לעבוד כמנעולן, ואף טרם – לקבל אישור מטעם המשטרה?

עבודה כמנעולן – אישור מטעם המשטרה, מהו ומתי ניתן לקבלו?

אישור מטעם משטרת ישראל בכדי לעבוד במגוון מקצועות, ובפרט במקצוע המנעולנות, הינו אישור אמנעולןשר מעיד על כך כי אינכם בעלי רקע פלילי כלשהו (המוכר למשטרת ישראל) אשר עלול לפגוע באמינותכם כנותני שירות בכל הנוגע לפריצת רכבים, פריצת דלתות ועוד, ואכן, יש בדבר הגיון רב. חוסר אישור מטעם משטרת ישראל עלול להדליק נורה אדומה בכל הנוגע להזמנת שירות מאותו האדם אשר אין בבעלותו אישור זה, הסיפורים הרבים אשר סובבים אותנו בכל הנוגע לפריצות שונות לבתים ולעסקים על ידי אנשים שהתבררו כי היו בעברם מנעולנים או שפשוט התמקצעו במקצוע זה ללא עבודה פרטנית בתחום, הינם רבים, לכן אישור זה הינו חיוני להעלאת הרגשת הביטחון של הלקוח.

הגיל אשר ניתן להתחיל להתמקצע בו במקצוע המנעולנות הינו משתנה, חלק מהמקומות ידרשו לפחות כ-10 שנות לימוד, אחרים יבקשו יותר מכך ועוד, אך הגיל המינימלי הממוצע הינו עומד על התנאי כי האדם הינו לכל הפחות בן 18. זאת ללא העובדה כי ישנו הצורך בלהתמקצע באמצעות קורס הסמכה מקצועי  באחת מן המכללות הרבות המציעות שירותי הסמכה אלו.