מאיזה גיל אפשר לשכור רכב בחו"ל?

מאיזה גיל אפשר לשכור רכב בחו"ל?הרבה מאוד אנשים שנוסעים לחו"ל מעוניינים גם לשכור רכב בארץ היעד, ולא בכדי. אמנם, ברוב המדינות יש תחבורה ציבורית שמאפשרת הגעה אל יעדים שונים, ובפרט אל יעדי התיירות במקום, אולם בחירה בדרך ההתניידות הזאת משמעה תלות מוחלטת בזמני היציאה של האוטובוסים או הרכבות, ולא מאפשרת תנועה ספונטנית ממקום אחד לאחר. שכירת רכב בחו"ל, לעומת זאת, מאפשרת גמישות מרבית בהתניידות, וכך גם אם מתכננים לנסוע למקום מסוים ורואים אתר קסום בדרך – אפשר פשוט לבצע סטייה קלה מהדרך המקורית, וליהנות מעוד מקום שסביר להניח שלא ניתן היה להגיע אליו לו הבחירה הייתה לנסוע בתחבורה ציבורית.

אבל – לא כל אחד יכול לשכור רכב בחו"ל, ויש מגבלות של גיל. אז כדי לעשות קצת סדר בדברים, הנה כל התשובות לשאלה שנשאלת כמעט הכי הרבה (בעיקר על ידי צעירים ונהגים חדשים) בחברות להשכרת רכבים בחו"ל: מאיזה גיל אפשר לשכור רכב בחו"ל?

פרמטרים לשכירת רכב בחו"ל

אלה הם הקריטריונים המאפשרים שכירת רכב במדינות שונות בעולם:

המדינה – יש מדינות כגון יפן, ארצות הברית ומדינות האיחוד האירופי, בהן כללי השכרת הרכב קפדניים יותר בכל מה שנוגע לגילו של הנהג. במדינות אלה לא ישכירו בדרך כלל רכבים לנהגים בני פחות מ-24. אמנם, יכול להיות שגם במדינות אלה תימצאנה חברות קטנות שתהיינה קפדניות פחות, אולם אין ספק שיהיה יותר קשה למצוא אותן.

החברה המשכירה – חברות מוכרות וגדולות יותר נוטות להקפיד יותר על נושא הגיל, ובדרך כלל משכירות רכבים רק לנהגים בני 24 ומעלה, אשר יש להם ותק של למעלה משנה בנהיגה. חברות קטנות ומוכרות פחות נוטות להיות גמישות יותר, ובדרך כלל מאפשרות השכרת רכב לנהגים בני 21 ומעלה. עם זאת חשוב לציין, כי חברות שמשכירות רכבים לנהגים צעירים, יגבו בדרך כלל תעריפי ביטוח גבוהים יותר מאלה שנגבים מנהגים ותיקים יותר. כמו כן יש להבין, שחברות כאלה יכולות להחליט כן להשכיר רכב לנהג צעיר מסוים ולא להשכיר לנהג אחר בן אותו גיל בדיוק – על פי ראות עיניהם של נציגיה.

הקטגוריה אליה משתייך הרכב – החברות שמשכירות רכב בחו"ל לנהגים צעירים, יגבילו בדרך כלל את ההשכרה לסוגים מסוימים של רכבים, וישכירו להם רק רכבים מקטגוריות זולות. את הרכבים מהקטגוריות היקרות יותר ישכירו רק לנהגים בני למעלה מ-24, ואת שכירתם של רכבים יוקרתיים לפעמים יגבילו אפילו רק לנהגים בני 25 ומעלה.

משמעות הדברים היא, שאם אתם בני למעלה מ-24 ויש לכם רישיון נהיגה ישראלי, סביר להניח שלא תהיה לכם בעיה לשכור רכב בחו"ל, על פי הכללים הנהוגים שם (בחלק מהמדינות הרישיון הישראלי לא תקף וצריך להוציא רישיון בינלאומי – חשוב לברר זאת לפני הטיסה), אולם אם אתם בני 21 – לא בכל מקום ישכירו לכם רכב בחו"ל. לכן, אם אתם מעוניינים להתנייד באמצעות רכב שכור במדינת היעד, חשוב שתבדקו את חוקי השכרת הרכב הנהוגים באותה מדינה, וכך לא תיתקלו בבעיות או באי הבנות כשתגיעו למקום.

והכי חשוב – כשאתם שוכרים רכב בחו"ל, הקפידו על כל כללי הבטיחות, צייתו לתמרורים ולחוקי התנועה והקפידו לנהוג רק כשרישיון הנהיגה עליכם, כדי שהטיול שלכם יהיה באמת נעים.

סעו בזהירות ודרך צלחה!