מאיזה גיל יוצאים לפנסיה?

 

יציאה לפנסיה מהווה אבן דרך בחיי כל אדם, וחשוב לדעת מתי היא מגיעה

בסיומה של כל קריירה, בכל תחום, מגיעה היציאה לפנסיה. יציאה זו מהווה אבן דרך בחייו של כל אחד, היות ויש לה משמעויות רבות- סיום העבודה, התחלת קבלת הפנסיה ועוד. בעוד יציאה זו יכולה להיות מהנה ביותר לאלו אשר עבדו במשך מספר השנים הנדרש לקבלת פנסיה בגובה מקסימאלי, היא יכולה להיות הרסנית למי שלא הסדיר את ענייניו עד כה, ולכן חשוב לדעת מתי יוצאים לפנסיה.

 עורך דין ביטוח לאומי

אז מאיזה גיל יוצאים לפנסיה ומה חשוב לדעת על כך?

  • נשים: נשים זכאיות לצאת לפנסיה החל מגיל 62, אולם הן יכולות להמשיך ולעבוד באותה משרה עד גיל 67, בו המעסיק כבר חייב להוציא את האישה לגמלאות. למרות האמור, כל אישה יכולה לבקש להמשיך לעבוד גם לאחר מכן, ועל המעסיק לשקול את בקשתה.
  • גברים: גיל הפרישה של גברים, והן הגיל בו המעסיק מחויב להוציא את הגבר לפנסיה, הינו גיל 67. בדומה לנשים, גם גברים יכולים לבקש להאריך את משך עבודתם.
  • פנסיה מוקדמת: פנסיה מוקדמת נועדה למי שהגיע כבר לתקרת הזכאות לפנסיה, אולם יש לפניו עוד כמה שנים של עבודה. הגיל בו כיום ניתן לצאת לפנסיה מוקדמת הינו 60 לגברים ונשים יחד, וכיום אנשים רבים בוחרים לצאת לפנסיה בגיל זה.
  • פניה לביטוח לאומי: במידה והגעתם לגיל פרישה, בין אם הנכם זכאים לתקרת הפנסיה המקסימאלית או לא, יכול מאוד להיות שהנכם זכאים לקצבאות שונות מביטוח לאומי, בין היתר- קצבת זקנה. בכדי לוודא כי הנכם מקבלים את כל אשר מגיע לכם על פי חוק, מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח לאומי ולהתייעץ איתו בנוגע לזכויותיכם.

 

הכרת גיל הפרישה מסייעת בהתכוננות טובה יותר לגיל זה

כאשר הנכם יודעים מתי אתם עתידים לפרוש מהעבודה, תוכלו לתכנן את דרך הפעולה שלכם בצורה טובה יותר, כאשר מומלץ לפנות לעורך דין ביטוח לאומי בכל מצב, היות ועורך דין ביטוח לאומי יכול לסייע לכם במיצוי כלל הזכויות המגיעות לכם מהמדינה.