מאיזה גיל יכולה להופיע ציפורן חודרנית?

מהו בדיוק המצב של ציפורן חודרנית

מי שחווה אי פעם מצב של ציפורן חודרנית ברגל, בוודאי יכול לספר לכם ארוכות עד כמה מדובר במצב של סבל. מדובר באחד הכאבים המציקים והמטרידים ביותר שמלווים אותנו בחיי היום יום, כאשר אחת מציפורני הרגל שלנו למעשה גדלה בכיוון ההפוך לזה הטבעי – כלפי פנים וכלפי בשר הרגל שלנו ולא כלפי חוץ. מצב זה גורם לכאבים רבים, ויכול גם לגרום לזיהום ולסיבוכים רפואיים משמעותיים עוד יותר. כעת, נבין בדיוק מה גורם למצב זה ומאיזה גיל מצב זה יכול להתקיים.

מה יכולים להיות הגורמים המובילים להיווצרות הבעיה?

הגורם הבולט והמוביל להיווצרות ציפורן חודרנית ברגל הוא כמעט מצחיק עבור מי שלא מבין בתחום – גזירת שגויה. כאשר גוזרים את הציפורניים בצורה לא ישרה ונכונה, יכולים לגרום לכך שהגדילה, שמתבצעת בצורת משולש, תשלח קודקוד אחד שלה לתוך בשר הרגל. מעבר לכך, גם גרביים או נעליים לוחצות מגדילות את הסיכון לכך, חוסר שמירה על היגיינה בכפות הרגליים, פציעה שגורמת לנשירת הציפורן ולגדילתה מחדש, ופטרייה שיכולה לגרום להתעבות ולהתרחבות. כל הגורמים הללו יכולים לעבוד בנפרד או ביחד, ומגדילים את הסיכון לציפורן חודרנית.

מאיזה גיל מופיעה הבעיה, ומאיזה גילאים הסיכון עולה?

המצב שאינו שכיח בקרב ילדים, אם כי ישנם גם מקרים בהם ילדים סבלו מציפורן חודרנית, בעיקר בשל גזירה לא נכונה או בשל גדילה מהירה ונעליים לוחצות. הסיכון עולה משמעותית בגילאי הנוער – שינויים הורמונליים בהחלט מגדילים את הסיכון להיחלשות של העור סביב הציפורן ולהיווצרות חדירה לתוך העור, והמצב דומה גם בגילאים מבוגרים, ספציפית בגיל המעבר עם שינוייו ההורמונאליים.

חשוב להתייעץ עם מומחים רפואיים

אסור להזניח מצב של ציפורן חודרנית או לנסות לחיות עם הכאב, חשוב לציין שלא לנסות לטפל בבעיה לבד. טיפול לא נכון עלול לגרות להחמרה במצב .לכן, יש לפנות לפודיאטר (מומחה כף רגל) בכדי להבטיח את החיים הבריאים ללא כאב, הימנעות מזיהומים ובאופן כללי בריאות של כף הרגל.