מאיזה גיל כדאי להירשם למחנה קיץ בינלאומי?

מחנה קיץ בין לאומי הוא הזדמנות מצויינת עבור ילדיכם להרחיב אופקים, לפגוש חברים ממקומות שונים בעולם ולפתח יכולות שונות שללא ספק יכולות להועיל לו בעתיד. החל משיפור השפה האנגלית, דרך פיתוח תחשון העצמאות והביטחון העצמי ועד המפגש עם התרבויות השונות אותן הוא ילמד להכיר במחנה הקיץ. אבל למרות היתרונות הרבים שכרוכים בהרשמה לסאמר סקול בין לאומי, ישנן גם לא מעט חששות. וכאן, בדרך כלל עולה השאלה, מאיזה גיל הכי מומלץ לרשום את ילדיכם למחנה קיץ שכזה? על כך במאמר הבא.

סאמר סקול בין לאומי – מאיזה גיל כדאי להתחיל?

כשמדובר על הגיל המתאים ביותר להרשמה לסאמר סקול, ההמלצה הפופלרית ביתר תהיה מעל גיל מעל 9. לרוב, גיל תשע הוא הגיל שהילדים מתחילים להיות עצמאים יותר, הם משתתפים ביותר פעילויות ללא ננוכחות ההורים, הם נפגשים עם חברים מחוץ לשעות הלימודים וכו'. לכן, מדובר בגיל המתאים ביותר להרשמה לסאמר סקול. אבל, כמו בכל תחום אחר בחיים – גם כן מדובר בהמלצה בלבד. כי, יכול להיות שתגלו שלמרות שילדיכם בן 9, הוא עדיין לא מוכן נפשית לפרידה ממושכת מההורים ומהבית ולהפך, יכול להיות שתגלו שילדיכם בן ה – 7, כבר נמצא במקום שבו הוא כבר יכול להתמודד לבד עם אתגר הסאמר סקול. הכל תלוי בסופו של דבר בהיכרות שלכם עם הילד ובמוכנות הנפשית והאישית שלו. כך או כך, לא מומלץ לשלוח ילדים מתחת לגיל 5 למחנה קיץ, שכן עדיין מדובר בגילאים קטנים מידי שעוד לא מוכנים לפרידה ממושכת מההורים.

איך אוכל לדעת עם הילד שלי מוכן לסאמר סקול?

במידה וילדיכם עבר את גיל 9, הדרך הטובה ביותר לדעת האם הוא מוכן, תהיה דרך ההיכרות האישית שלכם איתו – האם מדובר בילד עצמאי שמסוגל להתמודד לבד עם אתגרים שונים שמתאימים לגילו? האם אתם מרגישים שילדיכם עדיין זקוק לתמיכתם בנושאים שונים? נסו לענות על השאלות האלו מנקודת מבט אובייקטיבית עד כמה שאפשר, אפילו רצוי להתייעץ עם מחנכת הכתה, שפוגשת את ילדיכם יום יום ומכירה כיצד הוא מתנהל גם ללא הנוכחות שלכם בסביבה. יכול להיות שתגלו שהמחשבה הראשונית שלכם בנושא, לאו דווקר קשורה אל הילד, אלא על היכולת שלכם כהורים – לשחרר.
כשזה נוגע לילדים מתחת לגיל 9, ישנן שאלות נוספות שחשוב להתייחס אליכם בעת קבלת ההחלטה להרשם לסאמר סקול. לדוגמה – האם הילד מתלבש לבד או מתקלח לבד? אם ילדיכם עדיין תלוי בכם בפעולות השונות האלו, כנראה כדאי להשאיר את רעיון מחנה הקיץ לשנה הבאה, ואפילו להשתמש בו על מנת לדרבן את ילדיכם להפוך לעצמאי יותר.
כך או כך, חשוב תמיד לנהל שיחות עם הילד לפני ההחלטה ולוודא מה הוא או היא מרגישים לגבי הנושא. יכול להיות שתגלו שהם הרבה יותר מוכנים – ממה שחשבתם. בהצלחה!