מאיזה גיל כדאי להתחיל ללמוד לימודי עיצוב?

 

הילדים של היום מחזיקים אייפון כבר מגיל שנתיים, פעוטות רואים סרטונים מצוירים בטאבלטים כבר בגיל שנה וחצי. הטכנולגיה מתקרבת מאוד לילדים והם יכולים לעבוד עם מכשירים משוכללים מגיל צעיר. הילדים הללו מבינים איך לצייר בסמארטפונים לפני שהם מחזיקים בכלל עפרון. לכן אין זה מפתיע שהגיל שבו מתחילים ללמוד לימודי עיצוב יורד משנה לשנה.

לימודי עיצוב גרפי לפעוטות?

קשה להגדיר האם לימודי עיצוב הן חלק מתחומי הלימוד שניתן ללמוד בגיל צעיר כל כך כמו שבייבי איינשטיין לקחו את המוזיקה הקלאסית המתחוכמת והתאימו אותה לפעוטות מתחת לגיל שנה. אך כל ילד מצייר. ואם ניתן ללמד ילד להחזיק בגיל 4 או חמש מכחול לצביעה בגועש, ניתן ללמד אותו להשתמש בתוכנה במחשב. משום שילדים סופגים במהירות שיטות עבודה חדשות כי הם לא הכירו כלים אחרים, הם יכולים להיות יצרתיים מאוד בדף הלבן הווירטואלי כמו בדף ציור אמיתי. מכללות רבות החלו לשווק קורס עיצוב לילדים בגלל שהם הבינו את הפוטנציאל הגלום בקהל הילדים.

לימודי עיצוב

לימודי עיצוב לבני נוער

אם לפני עשרים ושלושים שנה כל אם יהודייה הייתה רוצה בן עורך דין כיום היא רוצה בן מתכנת. בן שמרוויח הרבה כסף ונחשב מסודר. אז אם ההורים רוצים באמת שהילדים שלהם היכנסו לתחום המחשבים בגיל צעיר חשוב שהם יחשפו לשפת התכנות או לעיצוב גרפי, תלוי למה הם נמשכים יותר. בצד התכנות, ילדים יכולים ללמוד שפת תכנות ולהכיר את מערכות ההפעלה למובייל כמו אנדרואיד.

אך, אם הילד פחות מתלהב משפת התכנות וההורים מעוניינים ללמד אותו עיצוב גראפי, הם יכולים ללכת על זה. בני הנוער קודם כל ילמדו קורס תכנות קצר, בשילוב עם הכרות ראשונית עם המחשב, כשלב בסיסי ללימודי עיצוב. יעברו קורס קטן בתוכנת פוטושופ אשר בו ילמדו על יסודות הגרפיקה ועיצוב ואיך משלבים תמונות בצורה נעימה לעין וכיצד לערוך אותן. בשלבים מתקדמים יותר של קורס לימודי עיצוב, בני הנוער ילמדו לערוך קטעי ווידאו. כיום כל ילדה מעלה סרטונים קצרים לאינסטגרם או פייסבוק לכן הם ישמו מאוד לערוך סרטונים כאלה.

לימודי עיצוב למבוגרים

לאחר שסיכמנו כי ילדים בגיל צעיר יכולים להחשף לתחום העיצוב ולהכיר את התכונות המרכזיות שיש לתוכנת פוטושופ להציע למשתמש, הגיע הזמן לעבור לרמה מקצועית. לימודי עיצוב למבוגרים. בני עשרים ומעלה שלמדו כבר בבית ספר ואוניברסיטה ונחשפו לצורות לימוד רבות והכירו כלים שונים יכולים להיות יצרתיים יותר בציור, להשתמש בכלים שדורשים סבלנות רבה, ולתת תשומת לב מוגברת לשינויים זעירים בצבעים. כל היכולות הללו מאפשרות לאדם מקצועי ללמוד לימודי עיצוב דווקא בגיל מבוגר יחסית.

עד לאן ניתן להגיע עם עיצוב?

לימודי עיצוב לא צריכים להשאר רק במחשב. הם יכולים לפרוץ החוצה מתוך הסקיצה לעבר עיצוב מטבח חדש, עיצוב סמארטפון ואפילו עיצוב חדשני למקרר במטבח. תחום העיצוב לא נשאר מצומצם רק לתחום אחד אלא פונה לכמה כיוונים שונים שכל אחד יכול לקחת בו חלק.