מאיזה גיל כדאי לישון על מזרון אורטופדי?

הרבה הורים לילדים קטנים, בעיקר כאלה אשר חווים או חוו התמודדות עם בעיות גב, אבל לא רק הם, מעסיקים את עצמם בשאלה האם כדאי לרכוש מזרונים אורטופדיים לילדים, ואם כן – החל מאיזה גיל לעשות זאת. במאמר זה נספק את התשובות לשאלות הללו, שאין ספק שהן חשובות לבריאות הגב של הילדים, ולא פחות – לשנת הלילה הטובה של הוריהם…

 

מזרון שתומך בהתפתחות הגוף

הילדים גדלים כל הזמן, אבל, אם לצטט את הסבתות שהרי תמיד צודקות, אז הילדים גדלים הכי הרבה בלילה. הורמון הגדילה מופרש בכמויות הגדולות ביותר במהלך שעות הלילה, כך שגם המשפט "נראה כאילו גדלת בן לילה", שמוכר לחלקנו בוודאי מהסבתות ומהאימהות, הוא לא משפט שאין לו בסיס. מכיוון שכך, חשוב מאוד שבשעות הלילה לגופם של  הילדים תהיה תמיכה מקסימלית, אשר תבטיח שההתפתחות תהיה תקינה. מכיוון שאחד מעמודי התווך של הגוף הוא עמוד השדרה, חשוב מאוד שתהיה לו תמיכה מלאה, על מנת שיוכל לגדול כמו שצריך ולהוות שלד יציב (ולא כואב!) לכל חלקי הגוף. כדי להשיג את התוצאה הרצויה הזאת, חשוב מאוד שהילדים ישנו על מזרון אורטופדי.

 

מהו, בעצם, מזרון אורטופדי?מזרונים אורטופדיים של מזרוני קיסריה

מזרון אורטופדי הוא מזרון שמספק תמיכה יציבה לכל חלקי הגוף, ובעיקר לעמוד השדרה. מזרון כזה מיוצר מחומרים איכותיים וחזקים, אשר מתאימים את עצמם לצורת הגוף ומספקים לו את התמיכה הנדרשת לשכיבה נוחה, להתפתחות תקינה ולקימה בבוקר ללא כאבים.

 

למה חשוב לשים לב כשבוחרים מזרונים אורטופדיים לילדים?

מכיוון שעמוד השדרה של הילדים נמצא בתהליכי התפתחות וגדילה עד שהם מגיעים לגיל 18, חשוב מאוד לרכוש עבורם רק מזרונים אורטופדיים מומלצים לילדים שיספקו להם תמיכה מושלמת. חשוב לשים לב לכך שהמזרון יהיה קשיח בצורה כזאת שגופם של הילדים לא יוכל לשקוע במזרון. תכונה זו חשובה מאוד לשמירה על גב ישר במהלך השינה ומסייעת מאוד להתפתחותו התקינה של עמוד השדרה כולו.

 

האם מזרונים אורטופדיים לילדים מתאימים גם למיטה וחצי?

אמנם, רוב המזרונים האורטופדיים לילדים הם מזרוני יחיד, שכן הרבה מאוד ילדים ישנים על מיטות יחיד, אולם היום ניתן למצוא גם מידות אחרות של מזרונים שכאלה, לרבות מזרונים למיטה וחצי. גם אם אין מזרון כזה מוכן במלאי, בדרך כלל ניתן לבקש, בהזמנה מיוחדת, ולקבל מזרון שמתאים בדיוק למידות המיטה.

 

והתשובה לשאלה…

מכל האמור לעיל, המסקנה המתבקשת היא שמומלץ לתת לילדים לישון על מזרונים אורטופדיים כבר מראשית דרכם, על מנת לספק לגופם את התמיכה המלאה הדרושה להתפתחותם התקינה.

 

להתייעץ עם המומחים

אם אתם לא בטוחים בנוגע לשאלת רכישת מזרון עבור ילדיכם, תוכלו להתייעץ עם גורמים מומחים כמו רופא אורטופד אשר ישמח בוודאי להסביר לכם את החשיבות של שינה על מזרון מסוג זה עבור הילדים, וגם עם אנשי מקצוע מתחום המזרונים, שיספקו לכם את כל המידע הנדרש ויסייעו לכם בבחירת המזרון המתאים.

שינה טובה ובריאה!