מאיזה גיל כדאי ללמוד חוג פיסול בפיברגלס?

הסבר קצר על הפיברגלס, תכונותיו והשימוש שלו בעולם הפיסול והאומנות

כשאנחנו יוצרים פוליאסטר ומצפים אותו בשכבה עבה, אחידה ואיכותית של סיבי זכוכית אנחנו יוצרים את החומר שאנחנו מכירים בשם פיברגלס. מקורותיו של חומר זה, כפי שניתן להבין משמו מהשפה האנגלית fiberglass, הוא בשימוש בזכוכית בצורתה הסיבית. השימוש בחומר זה הוא נרחב במיוחד בעולם המודרני, בתחומים שונים בעולם התעשייה, במוצרים שונים המשמשים לבידוד, בעולם הטקסטיל, בתעשיית הרכב ובתחומים רבים אחרים. את הפיברגלס אנחנו מייצרים כשאנחנו מזריקים זכוכית מותכת דרך חורים בקוטר קטן מאוד כך שהיא מגיעה למצב סיבי, וכשהיא מתקררת היא יוצרת משטח אחיד ואיכותי. במקרים רבים אנחנו מערבבים את המצב הגולמי הזה עם פוליאסטר, פלסטיק ושרף אפוקסי בשביל ליצור חומר פלסטי איכותי שגם אותו אנחנו מכנים פיברגלס. החומר הזה, מלבד השימוש הרב שלו בתעשיית הפלסטיק ובתעשיות שונות כפי שפירטנו קודם לכן, הוא חומר שרבים משתמשים בו למטרות אומנותיות. בישראל הפיסול בפיברגלס צבר מומנטום ופופולאריות רבה לפני כ-30 עד 40 שנים, ובשנים האחרונות הוא זוכה לעדנה מחודשת כשיותר ויותר אמנים חוזרים לחומר הנוח והמיוחד הזה, ומציעים גם מסגרת של חוגים אומנותיים של פיסול באמצעות החומר המלאכותי הזה שמערב זכוכית, פלסטיק וחומרים אחרים. כעת נבין לאילו גילאים מתאים חוג פיסול אומנותי שכזה.

מאיזה גיל כדאי ללמוד פיסול בפרגלס

מאיזה גיל כדאי ללמוד פיסול בפרגלס?

חוג פיסול בפיברגלס – מאיזה גיל כדאי להתחיל?

  • פיסול בפיברגלס, מעצם היותו פיסול, הוא מתאים לכל מי שמעוניין להעשיר את העולם האומנותי שלו בכל הנוגע לפיסול. בהקשר זה, בהחלט ניתן לשלב אלמנטים של פיסול זה במסגרת חוג פיסול אומנותי בחומרים שונים, החל מגילאי ילדים ועד גילאים מבוגרים יותר. כשילדים לומדים לפסל באמצעות חומר זה הם ניצבים בפני האתגר האסתטי של חומר זה, משום שמדובר במראה סינטטי שצריך לעבוד איתו ומסביב לו בשביל להשיג תוצאות איכותיות – ודווקא במקרים אלה אנחנו מוצאים את התוצאות האסתטיות והמקוריות ביותר במקרים רבים.
  • חוג פיסול בפיברגלס יכול בהחלט להתאים למסגרת פנאי של קבוצת חברים וחברות מבוגרת. במסגרת חוג שכזה, שבראשו עומד אמן מנוסה בתחום זה והוא מתבצע כמסגרת של פעם בשבוע-שבועיים, ניתן ללמוד על תכונותיו של החומר המיוחד הזה וליצור מגוון סוגים של פסלים בשימוש בחומר המיוחד והמקורי הזה. אחד התחומים המקוריים והמיוחדים ביותר בתחום זה הוא פיסול סביבתי, כשכיום אנחנו מוצאים יותר ויותר חברות המתמחות בתחום הפיברגלס שתורמות גם לתחום הפיסול הסביבתי באמצעות שימוש בחומר הגלם הייחודי שלהם.

תחביב אומנותי ומקורי שמתאים למגוון רחב של גילאים

בין אם מדובר בחוג אומנותי ובחוג פיסול כללי לגילאי ילדים ונוער, ובין אם מדובר בחוג פנאי לקבוצת חברות או חברות מבוגרת, פיסול בפיברגלס יכול להיות תחביב שרבים מאתנו ייקחו צעד קדימה ויהפכו לעיסוק אומנותי של ממש. בכל הנוגע לפיסול זה, ובמיוחד לפיסול הסביבתי בתחום זה, האפשרויות הן בלתי מוגבלות ממש.