מאיזה גיל מומלץ להעלות על מתנפחים?

מתקנים מתנפחים לילדים הם תמיד הנאה גדולה

כולנו מכירים ואוהבים את המתקנים המתנפחים הרבים שבהם אנחנו משחקים בתור ילדים. הדבר נכון לטווח רחב של גילאים וכמעט עבור כל ילד, שכן מתקנים מתנפחים להשכרה הם תחום רחב ידיים שהאפשרויות בו רבות – החל ממתקנים שמיועדים לילדים קטנים דוגמת בריכות כדורים וכדומה, וכלה במתקנים מתנפחים שמתאימים ומיועדים לילדים בגילאי נוער של ממש – כמו מגלשות שונות וקירות טיפוס. עם זאת, כשאנחנו מדברים על ילדים קטנים אנחנו צריכים לדעת באיזה גיל כדאי לנו לחשוף את הילדים לראשונה לעולם ההנאה שנקרא מתקנים מתנפחים.

מאיזה גיל מומלץ להתחיל להעלות את הילדים על מתנפחים ובאילו תנאים

  • בתור התחלה, הגיל שבו אפשר טכנית להתחיל להכניס את הילדים למתקנים מתנפחים במשחקיות הוא גיל שנה. עם זאת, עלינו לבדוק שכאשר אנחנו מאפשרים לילד קטן מאוד בגילאים שנה עד שלוש ללכת למתקן מתנפח, מדובר במתקן סגור מתנפחים לילדיםשהכניסה אליו לילדים גדולים יותר אסורה. במרבית המשחקיות הרצינות העניין נאכף, וגם אם אנחנו נותנים לילד לעלות על מתקן מתנפח במסגרת עצמאית (ביום הולדת, למשל) אנחנו צריכים לוודא שהוא עושה זאת בזמן שהמתקן המתנפח פנוי מילדים גדולים יותר שיכולים לסכן אותו.
  • עוד מפתח חשוב בכל הנוגע למתקנים מתנפחים לילדים קטנים הוא כל מה שנוגע לבטיחות המתקן עצמו ולעמידה שלו בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות כפי שאלה נקבעו על ידי מכון התקנים. במידה ואנחנו הולכים למשחקייה, אפשר להניח שאכן מדובר במתקנים מאושרים, אך גם אם אנחנו הולכים למסגרת עצמאית ופרטית אנחנו צריכים לוודא שהמתקנים המתנפחים שנשכרו עונים לדרישות מכון התקנים ועומדים בסטנדרטים המחמירים של בטיחות להגנה מיטבית על הילדים הקטנים שלנו.

בשורה התחתונה – כל מתקן מתנפח הוא בטיחותי כמו מי שמפעיל אותו

כשאנחנו מדברים על מתקנים מתנפחים לילדים קטנים ועל הבטיחות המקסימלית שאנחנו רוצים לתת לילדים הקטנים שלנו בעלייה על המתקנים המתנפחים, אחד המפתחות החשובים ביותר הוא המפעיל המקצועי והאחראי שמתפעל את המתקן המתנפח. ברגע שבו אנחנו שוכרים את שירותיו של מפעיל מקצועי ואחראי שמכיר את הנהלים המחמירים ופועל לפיהם, ויודע גם לדאוג לילדים קטנים על המתקן, אנחנו יכולים לתת לילדים שלנו לעלות על המתקן בשקט.