מאיזה גיל מומלץ להשתמש במדרסים?

הרבה מאוד הורים לילדים, אשר בעצמם סובלים מבעיות אורטופדיות שונות, רגישים יותר למצבם האורטופדי של הילדים ושואלים מאיזה גיל כדאי לקחת אותם לבדיקה אצל אורטופד, ומתי אפשר להתחיל להשתמש במדרסים, אם יתברר שיש צורך בכך. עבורם ועבור הורים בכלל, שמזהים שיכול להיות שיש בעיה כלשהי אצל הילד, מיועד המאמר שלפניכם.

מאיזה גיל כדאי להתחיל?

גופם של הילדים מתפתח כל הזמן, עד גיל 18. לכן, הרבה מאוד דברים שמפריעים בילדות יכולים להשתנות בעצמם, אולם חייבים לבדוק אותם כי יש דברים שיוכלו להשתנות רק עם עזרה קטנה מבחוץ. החלק השני של המשפט נכון במיוחד עבור בעיות אורטופדיות, כגון יציבה לא נכונה, פלטפוס, כאבי גב ועוד. לכן, חשוב מאוד לקחת את הילדים לבדיקה אצל אורטופד מוסמך המתמחה בטיפול בילדים כבר בגיל 4. זהו הגיל שבו כבר ניתן לאבחן בעיות, אם ישנן, וזה גם הגיל האידיאלי להתחיל לטפל בהן, בצורה כזאת שתוכל להחזיר את המצב לנורמה ולמנוע מהם סבל גדול יותר בעתיד.

אז מאיזה גיל מומלץ להשתמש במדרסים?

גם לשאלה זאת התשובה תהיה – גיל 4. שימוש במדרסים בגיל כזה יכול לתרום לעיצוב מחדש של הרגל, בזכות העובדה שהיא עוד גדלה ויכולה לשנות צורה, וכך להקל על בעיות כמו כאבי ברכיים וגב ועל בעיות כמו פלטפוס או יציבה לא נכונה.

איפה כדאי להזמין מדרסים לילדים?

מכיוון שהטיפול בילדים צריך להיות עדין ורגיש יותר, ומכיוון שחשוב שהטיפול שיינתן להם יהיה השימוש במדרסיםמתאים ביותר עבורם ובאמת ישיג את התוצאות הרצויות – חשוב מאוד לפנות רק לאורטופד או למכון אורטופדי שמתמחים בטיפול בילדים. אל אורטופדים ומכונים אורטופדיים שכאלה ניתן להגיע באמצעות המלצות ממכרים, אולם ניתן גם לבצע חיפוש באינטרנט ולהגיע לאורטופדים ולמכונים מתמחים. כך למשל, אם תקלידו במנוע החיפוש את הביטוי אורטופדים לילדים תקבלו רשימה של רופאים אורטופדיים המתמחים בטיפול בילדים ושל מכונים בהם ניתן לבצע אבחונים לילדים. אם יסתבר, למשל, שהילד צריך מדרסים, תוכלו לחפש גם את המכון הקרוב אליכם שמתמחה בהתאמתם. כך למשל, אם אתם  מתגוררים בבאר שבע ותקלידו במנוע החיפוש את הביטוי מדרסים בבאר שבע לילדים – תקבלו רשימה של מכונים אורטופדיים שבהם תוכלו למצוא מדרסים לילדים.

כמובן שרצוי לפנות למכון מוכר ששמו הולך לפניו, ולפני שמגיעים – לוודא שהוא מוכר רק מדרסים שקיבלו תו תקן ממכון התקנים.

לסיכום – חשוב מאוד לזהות בעיות אורטופדיות כבר בגיל מוקדם, על מנת שניתן יהיה לטפל בהן כמה שיותר מהר. טיפול מהיר יכול להקל מאוד על התופעות, ובמקרים רבים גם למנוע לחלוטין את הבעיות. בהצלחה!