מאיזה גיל מומלץ להתחיל לעשות מילוי קמטים?

התהליך של מילוי קמטים, הוא תהליך אשר יכול להיות חיוני וחיובי עבור אנשים רבים מאד. לא מעט נשים בוחרות כיום לפנות לרופא עם התמחות בתחום הפלסטי – ולהיעזר בטכניקות שונות כדי להעלים את הקמטים בעור הפנים שלהן – בין אם בעזרת זריקות של בוטוקס, ובין אם בעזרת הזרקה של חומרי מילוי שונים שיעלימו את הקמטים. אולם, האם יש גיל שהחל ממנו הטיפול באמת מומלץ וכדאי להתחיל לחשוב עליו? בואו ונבחן ביחד את הנתונים.

השפעות שונות בגילאים שונים

 

מילוי קמטים

  • גיל לפי החוק – לרוב, החוק הולך בעקבות התקנות של מנהל התרופות והבריאות האמריקאי. כך למשל יש הגבלה על טיפולי בוטוקס שלא יהיו לפני גיל 18. לעומת זאת, טיפולים אחרים של מילוי קמטים, למשל בעזרת חומה הילוראנית, אינם מוגבלים באף גיל. למרות זאת, כמובן שבכל מקרה – רוב הרופאים יעדיפו לטפל במטופלים שהם בגירים מעל לגיל 18.
  • המלצה חשובה בעשור הרביעי – על אף שלא מעט אנשים הולכים לעבור טיפול של מילוי קמטים רק מגילאי 50-60 ומעלה, הרי שכיום ההמלצה הגורפת היא להתחיל לשים לב לנושא כבר כשאתם נכנסים לעשור הרביעי בחייכם, כלומר לגיל 30. זה נכון ש- 30 זה גיל צעיר, אבל עם אורח החיים המלחיץ שכולנו חיים בו – אנשים בגיל 33 עם קמטים בפניהם אינם כבר מראה נדיר כל כך. כדאי גם לזכור שככל שעור הפנים שלנו צעיר יותר, כך הוא יגיב יותר טוב לטיפול המילוי השונים נגד הקמטים. זה אומר שבגיל 38 – הגוף שלכם יגיב הרבה יותר טוב למילוי קמטים מאשר בגיל 68.
  • האם לעשות זאת מוקדם יותר? – למרות שרוב האנשים לא צריכים ולא זקוקים לטיפול של מילוי קמטים לפני גיל 35, יש בכל זאת מקרים שבהם הדבר נדרש. בעיקר במקרים שבהם יש למשל צלקות אקנה, או מקרים אחרים של מחלות עור שגרמו להופעה של קמטים בגיל מוקדם בעור – טיפול המילוי יכול להיות פתרון טוב.

כדאי גם להתייעץ עם רופא

 

אם אתם מתבלטים באשר לשאלה האם הגיע הזמן לעבור את הטיפול ולעשות מילוי קמטים, רצוי שפשוט תפנו לרופא שמתמחה בתחום, ותשמעו את חוות הדעת שלו.