מאיזה גיל מומלץ לטפח את שורשי השיער?

טיפוח שורשי השיער הינו חשוב מאוד, במיוחד בעולם המתועש בו אנו חיים. טיפוח השיער יכול להיעשות במגוון דרכים שונות ועל כן לפני שתינתן תשובה לגבי הגיל בו ניתן לטפח את שורשי השיער, נפרט מה הם שורשי השיער וכיצד ניתן לטפח אותם.

 

מה הם שורשי השיער וכיצד ניתן לטפח אותם?

שורש השיערה הוא תחילת השיערה הנוצרת בבסיס זקיק השיערה (איבר של העור שתפקידו לייצר שיער). הדרכים שבעזרתן ניתן לטפח את שורשי השיער כוללות:

  • תזונה מאוזנת– לא פעם, שיער לא בריא מעיד על תזונה לקויה. דיאטנים ממליצים על תזונה עתירה בפאהחלבון (דגים, בשר, מוצרי חלב), אומגה 3, (סלמון) ויטמין A ו-C (ירקות), סילניום  (אגוזי ברזיל) וביוטין (ביצים) על מנת לשמור על שורש השיערה.
  • תספורת– קיצור של לפחות 1 ס"מ בתדירות גבוהה למניעת קצוות מפוצלים.
  • חפיפה נכונה- חפיפה בשמפו המתאים לסוג השיער. כמו כן תדירות החפיפה צריכה להיות בהתאם לסוג השיער, כך שבעלי שיער שומני צריכים לחפוף באופן יומיומי ואילו בעלי שיער יבש צריכים 2-4 פעמים בשבוע.
  • הימנעות מחימום קיצוני– שימוש במכשירים אלו באופן תדיר מייבש את השיערה ופוגע בה.
  • סירוק נכון – הברשה עדינה על שיער לח או רטוב פעם ביום.
  • הימנעות מתסרוקות הדוקות- מומלץ להימנע מתסרוקות שמותחות את השיער כמו קוקו או אביזרים שעושים פעולה דומה למשל כובע (בעל כמה פאות).

מאיזה גיל מומלץ  לטפח את שורשי השיער?

על מנת שהשיער יהיה בריא חשוב כבר מגיל צעיר לטפח את השיער. כלומר, כבר מגיל ינקות על ההורים לדאוג לטיפוח השיער במגוון דרכים המתאימות לתינוקות כגון שימוש בשמפו טבעי לתינוקות. לאחר מכן כשהשיער מתארך יש לדאוג לתספורות, סירוק נכון והימנעות מתסרוקות שמותחות את השיער. לעיתים טיפוח השיער יראה חשוב יותר לאנשים ששיערם נושר. נשירה יכולה להיגרם מכמה סיבות הכוללות בין היתר שינויים הורמונליים לדוגמא: גיל ההתבגרות (12-13), הריון וגיל הבלות (50). במקרים בהם הנשירה אינה מפסיקה גם לאחר הקפדה על הכללים לטיפוח השיער, מומלץ לגשת לרופא עור ותזונאית ולהתייעץ איתם בנושא. במקרים קיצוניים מאוד, בד"כ מתרחשים לאחר גילאי 40-50 ניתן לחבוש פאה. למרות הקונוטציה השלילית שפאה עלולה ליצור, לא מעט נשים וגברים המגלים כי שיערם הפך להיות דליל, מחליטים שברצונם להציג שיער מטופח ושופע ולכן הם בוחרים לחבוש פאות.

למידע נוסף על פאות כנסו עכשיו לאתר של פאות רמי: http://www.ramiwigs.co.il/