מאיזה גיל מומלץ ללמוד מקצוע?

הורים אשר מודאגים לגבי העתיד של ילדיהם תוהים לעיתים קרובות מאיזה גיל מומלץ ללמוד מקצוע לחיים על מנת שניתן יהיה להבטיח את המצב הכלכלי של דור ההמשך שלהם מן הסתם. האמת היא כי בהקשר לזה ובניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל המקצועות הקיימים בשוק התעסוקה מחייבים תואר ראשון או לימודי תעודה מסובכים כאלה ואחרים. מסתבר כי אפשר גם אחרת – יש הרבה מאד מקצועות אשר את היסודות עבורם ניתן לצבור כבר בגיל צעיר. הנה כמה דוגמאות למקצועות שונים אשר ממחישים זאת:

מאיזה גיל מומלץ ללמוד מקצוע

א. אינסטלטור – על אף שמדובר על מקצוע יחסית מורכב הדורש מיומנות רבה, יש ילדים המעוניינים להיות אינסטלטור כבר בגיל צעיר. הם מצטרפים אל ההורים שלהם במהלך פתיחת סתימות או ניקוז נזילות בתוך הבית, עוקבים מקרוב אחר הצינורות בחצר ולא שוכחים לבדוק גם את פתחי הביוב העירוניים.

ב. בשלן – הרבה ילדים מצטרפים היום לחוגי בישול מגיל 6 ומעלה. חוגים אלו מיועדים לילדים ואינם כוללים שימוש באש או במוצרי חשמל. החוגים מתמקדים במתכונים בסיסיים, כגון הכנת עוגת שוקולד או קינוחים. הילדים לומדים איך להיות שפים ויכולים להשתמש בכלים הללו בעתיד על מנת למצוא תפקיד במסעדה.

ג. ספורטאי – גולת הכותרת של רשימת המקצועות שניתן ללמוד בגיל קטן כוללת כמובן את תחום הספורט. כבר מגיל 3 ניתן להצטרף אל חוגי כדורגל, כדורסל, טניס ועוד וכך לצבור רקע בקריירה מתגמלת ומקצוע מרתק.

אינסטלטור, בשלן או ספורטאי?

הילדים לא תמיד מחליטים לבד איזה מקצוע ללמוד בגיל צעיר ולכן ההורים צריכים לעזור עליהם. יחד עם זאת, אין סיבה להכריח ילד להיות אינסטלטור, בשלן או ספורטאי. השוואה בין כל מסלולי הלימוד מגלה כי האינדיקציה הטובה ביותר להטמעת החומר היא העניין של הילדים. כאשר הילדים מגלים מעורבות, מחויבות ומסירות, הלימודים עוברים בקלות ומקנים להם יתרון יחסי בשוק העבודה.

הורים יכולים להשוות בין תחומי הלימוד השונים. עליהם למצוא קורסים מקצועיים שייתנו לילדים שלהם כלים מגוונים, יעילים ומעניינים.