מאיזה גיל מומלץ ללמוד שחיה

להיזהר מהמים אך לא לפחד מהם

שחיה היא אחד מענפי הספורט המומלצים ביותר. שחיה יכולה לשפר מאוד את הביצועים הגופניים של כל אחד והיא מחטבת את הגוף מאוד. שחייה היא ספורט מאמץ מאוד ולמרות זאת אתם לא מרגישים את הזיעה כלל ואתם נהנים מתנועות בלתי מוגבלות בעולם התת מימי. למרות שתינוקות רבים נולדים במים, חשוב מאוד להבין ששחייה היא ענף ספורט שמתאים לכל אחד וצריך להתחיל רק מגיל 6 ומעלה. בכל זאת, היכרות של הילד עם הבריכה יכולה לעזור לו בהמשך בהתמודדות עם שיעורי השחייה וללמד אותו כיצד להגן על עצמו מסכנת טביעה אפשרית.

מאיזה גיל מומלץ ללמוד שחיה?

• כבר בגיל 4 מומלץ להכיר לילד את הבריכה הבייתית. אמנם זהו גיל מוקדם מאוד ולא בטוח שהוא ישמח להיכנס למים כשתחושת חוסר הביטחון אצלו תצטרך להתחלף באיטיות רבה להנאה צרופה כשהוא בידיים של מבוגר אחראי. בגיל 4 מומלץ להתחיל פעילות מודרכת במים שכוללת מספר שיעורים בשבוע לא באופן אינטנסיבי. בגיל 5 או 6 מומלץ כבר להתחיל ללמד את הילד לשחות כאשר כל ילד יכול לקבל זאת אחרת וכמובן להגיב לשחייה בצורה שונה.
• אם הילד שלכם לא רוצה ללמוד לשחות נסו להסביר לו בעדינות שזה ספורט מהנה ביותר וחשוב לדעת אותו. כל אחד צריך לדעת לשחות ולפגוש באדם מבוגר שלא יודע לשחות נראה לרוב האנשים מוזר. מעבר לעובדה ששחייה היא פעולה מהנה וספורט חשוב לחיזוק הגוף, הוא אחד מענפי הספורט היחידים שאפשר להמשיך לעשות עד גיל מבוגר מאוד. השחייה תשפר לילד את הביטחון ואל תוותרו למרות שבפעמים הראשונות הוא יכול להיבהל ולהיות חסר אונים.

למה לא להתחיל ללמוד שחייה בגיל צעיר יותר?

עד גיל 4 המוטוריקה וקואורדינציה של הילד נחותות ולא מפותחות. במצב כזה הלימודים לא ישיגו מטרה ויהיו בזבוז זמן וכסף שלכם ושל הילד. בשלב זה מומלץ לשחק עם הילד במים אך לא יותר מכך, ולהשאיר את לימודי השחייה לשלב מאוחר יותר ורצוי במסגרת נעימה ונוחה לילד עם חברים מהכיתה או בחוג מסודר.