מאיזה גיל מומלץ לעשות גוונים בשיער?

באופן עקרוני אפשר לעשות גוונים בשיער כבר מגיל ההתבגרות, ויש בנות שמנסות זאת מוקדם יותר. גם בנים יכולים להשתמש בשיטות מן הסוג הזה לטיפוח השיער באירועים מיוחדים כמו בר מצווה, בחגים כמו פורים וכמובן בשגרה. עם זאת, חשוב לבדוק את מחירון התספורות והתסרוקות כדי למנוע הוצאות מיותרות על הגוונים.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

אלו הגורמים העיקריים שקובעים כמה יעלה לעשות גוונים בשיער בגילאים שונים:

א. אורך השיער – אנשי מקצוע בתחום של טיפוח השיער גובים מחיר בהתאם לאורכו. הם מבחינים בין גוונים, תספורות או תסרוקות על שיער ארוך לבין שירות דומה על שיער בינוני קצר. רוב הנשים לדוגמא מבצעות את הגוונים על שיער ארוך, לעומת גברים שמנסים זאת גם על שיער קצר ובינוני.

ב. ניקוי פיגמנט – ניתן לנצל את ההזדמנות של ביקור במספרה ולבצע ניקוי של פיגמנטים. הניקוי מיועד לנשים מבוגרות וצעירות והוא משנה לחלוטין את מראה השיער. בעזרת ניקוי פיגמנטים אפשר להשיג מראה מחמיא, חיוני ובריא. לניקוי יש גם ערך מוסף והוא חשוב עבור שיער שחשוף שעות ארוכות לשמש.

ג. הבהרת שורשים – המחיר של הבהרת שורשים שונים מהמחיר המקובל עבור הוספת גוונים לסוגים שונים של שיער. שירות הבהרת שורשים גם מתומחר בנפרד, ונכון להיום הוא עולה 200-500 ש"ח בהתאם לאורך השיער.

טווח מחירים

כפי שניתן לראות, אורך השיער משפיע על המחיר של הגוונים הרבה יותר מאשר הגיל שבו מגיעים בפעם הראשונה למספרה. גוונים רק בחלק משיער ארוך יעלה 150-300 ש"ח, לעומת גוונים על כל הראש בשיער ארוך שיעלה 300-600 ש"ח. גוונים על גבי שיער קצר יעלו 100-200 ש"ח במידה ומדובר על צביעה חלקית בלבד, לעומת הוספת גוונים לכל הראש ועם שיער קצר שתעלה 250-500 ש"ח.

ניקוי פיגמנט בשיער

ניקוי פיגמנט בשיער קצר צבוע יעלה 150-400 ש"ח וניקוי פיגמנט בשיער ארוך צבוע יעלה 300-400 ש"ח. לצורך השוואה, שטיפת צבע לשיער קצר תעלה 120-200 ש"ח ושטיפה לשיער ארוך תעלה 160-300 ש"ח. החלקת שיער תעלה 800-1,800 ש"ח.