מאיזה גיל מותר לעשות עיבוי שפתיים?

עיבוי שפתיים הוא תהליך אסתטי-רפואי

עיבוי שפתיים הינו תהליך המבוצע על ידי רופאים המומחים בתחום האסתטיקה הרפואית. זהו תהליך שעוזר לעצב את מבנה השפתיים, לעבות אותן, להעניק להן צורה מוגדרת, ואף להעלים קמטים מסביב לשפתיים. בדומה להליכים אחרים מעולם האסתטיקה הרפואית והפלסטיקה הרפואית, ומאחר וזהו תהליך אשר משנה את מבנה הפנים ו"מתערב" במראה הטבעי של המטופלות, לא ניתן לבצע את ההליך בכל גיל ומותר לבצע עיבוי שפתיים רק לאחר סיום תהליך הגדילה וההתפתחות.

מתי מבצעים עיבוי שפתיים ולמה?

עיבוי שפתיים

  • גיל 18 הינו הגיל המינימלי לביצוע הטיפול – עיבוי שפתיים, בדומה לתהליכים אסתטיים אחרים, מותר רק החל מגיל 18. זאת משום שגיל 18 נחשב לגיל הרשמי בו מסתיימות הגדילה וההתפתחות, כך שביצוע התערבות אסתטית מסוג זה אינה תשנה את צורתה לאורך זמן.
  • מדוע קיימת מגבלת גיל? – עיבוי שפתיים הוא תהליך אשר כולל בתוכו גם את עיצוב צורת השפתיים בצורה הנבחרת על ידי המטופלת. כל עוד המטופלת נמצאת בתהליכי גדילה והתפתחות, וגופה עדיין לא התאזן מבחינה הורמונלית, ייתכן שינוי של מבנה השפתיים. כלומר, אם בחורה צעירה בגיל 17 עברה טיפול לעיבוי שפתיים, אבל המשיכה לגדול, ייתכן מאוד כי צורת השפתיים תשתנה וכי תוצאת הטיפול תיהרס לגמרי. לכן, מומלץ לבצע את הטיפול רק החל מגיל 18 ולאחר סיום תהליכי הגדילה.
  • מתי בדרך כלל מבצעים עיבוי שפתיים? – לרוב, עיבוי שפתיים נעשה על ידי נשים החל מגיל 40 אשר חוו הידללות ואיבוד צורה של השפתיים, כמו גם הופעת קמטים מסביב לפה. עם זאת, נשים צעירות בעלות שפתיים דקות במיוחד נוהגות גם הן לבצע את טיפול זה.

אין צורך למהר

נערות מתחת לגיל 18 לא צריכות למהר ולרוץ לבצע עיבוי שפתיים. גיל 18 הוא גיל מפוכח יותר בו רואים את החיים מנקודת מבט מעט שונה וייתכן כי עוד תביעו חרטה על ביצוע הליך מסוג זה. לפני ביצוע ההליך, גם לאחר גיל 18, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה ולהבין האם זהו הטיפול הטוב ביותר עבורך והאם מומלץ לבצע אותו בשלב הנוכחי של חייך.