מאיזה גיל מתאים לטוס לחופשה באמסטרדם?

אמסטרדם היא אחד היעדים הפופולאריים ביותר עבור תיירים מכל העולם, ותיירים ישראלים בפרט

אמסטרדם היא עיר שיש בה הכל. בירת הולנד מהווה למעשה את אחת הערים המרכזיות והחשובות ביותר באירופה כולה, והמשיכה התיירותית העצומה לעיר הזאת מושכת גם מאות אלפי ישראלים לאמסטרדם מדי שנה ושנה. הדימוי של אמסטרדם הוא דימוי צעיר ופרוע – בשל סצנת המסיבות והסביבה הליברלית, הסמים הקלים שצריכתם חוקית באמסטרדם, והסביבה הצעירה עצמה שמעודדת עוד ועוד צעירים להגיע ואף להשתקע בעיר. עם זאת, כאשר אנחנו בוחרים יעד חופשה אנחנו צריכים לדעת שהיעד מתאים לנו מכל בחינה, ולא תמיד אנחנו בטוחים שאמסטרדם מתאימה לנו מבחינת גילאים – אז חשוב מאוד להבין מאיזה גיל מתאים לטוס לאמסטרדם למטרות חופשה, והאם ישנן מסגרות של טיסות לאמסטרדם שיכולות להתאים לטווח גילאים רחב יותר מזה הברור מאליו.

מהו הגיל המתאים לחופשה באמסטרדם? במה הדבר תלוי? האם ישנם טיולים מתאימים לילדים?

  • הגיל המינימלי לחופשה עצמאית – אם רוצים לטוס עם חברים לאמסטרדם וליהנות מחופשה צעירה ומהנה, הגיל המינימלי שבו כדאי וניתן לעשות זאת הוא גיל 18. בסופו של דבר, אין לנו מה להשלות את עצמנו – טיסות לאמסטרדם הן טיסות שמטרתן העיקרית היא הנאה בסביבה צעירה למדי, כולל הנאה מסצנת המסיבות הערה בעיר, משתיית אלכוהול ומצריכה של סמים קלים שכאמור הם חוקיים בעיר. משום כך, גיל 18, שהוא הגיל החוקי ללקיחת חלק באטרקציות כאלה באמסטרדם, הוא הגיל הרלוונטי והמינימלי לחופשה עצמאית באמסטרדם. חשוב מאוד לציין דבר מה משמעותית עבור ישראלים רבים שטסים לפני השירות הצבאי שלהם – במידה וישנה צריכת סמים קלים באמסטרדם, הדבר לא מהווה עבירה על החוק שכן צריכה זו היא חוקית באמסטרדם – אך בכל זאת הדבר יכול לסגור דלתות בכל מה שנוגע לשירות הצבאי שלכם.
  • האם זה מתאים לילדים? כאשר מחפשים יעד לטיול משפחות או לטיול עם הילדים באירופה, אנחנו טוענים שטיסות לאמסטרדם הן מאוד רלוונטיות. בסביבה מבוקרת ובטוחה עם הורים, ילדים יכולים ליהנות מאוד מאמסטרדם, אם כי באופן שונה מכפי שמבוגרים נהנים ממנה – אמסטרדם היא עיר שבקרבתה יש פארק שעשועים גדול ומהנה (האפטלינג), ועוד אטרקציות רבות שיכולות לדבר גם לילדים ולא רק לצעירים בגילאי 18 – כמובן שעם ליווי הורי מגונן ותומך.

בסופו של דבר, אמסטרדם היא עיר תוססת וצעירה – וצעירים ייהנו בה הכי הרבה

למרות שמדובר ביעד שיכול להתאים בהחלט גם לטיול משפחות עם ילדים קטנים יחסית, כאשר אנחנו מסתכלים על טיסות לאמסטרדם, הגילאים הרלוונטיים הם גילאי 18 ומעלה. אנחנו אישית חושבים שמדובר ביעד האידאלי עבור צעירים לאחר השירות הצבאי, שיכולים ליהנות מסביבה צעירה של אנשים שרובם באותם גילאים, עם אותם תחומי עניין ועם אותן שאיפות לטווח הקצר – ליהנות בעיר התוססת והצעירה ביותר בעולם.