מאיזה גיל מתקבלים לעבודה בפיצרייה

עבודה בפיצרייה היא עבודה נוחה יחסית, מעניינת, שצעירים רבים בוחרים בה לעבודה הראשונה שלהם

עבודה במסגרת של פיצרייה היא עבודה שיותר ויותר צעירים בוחרים בה כמסגרת איכותית במיוחד של עבודה ראשונה. אחרי הכל, ברור מדוע עבודה בפיצרייה קוסמת לצעירים מבחינת מתווה העבודה עצמה – מי מאתנו לא אוהב פיצה? כולנו אוהבים להזמין ולאכול את המאכל האיטלקי הפופולארי ביותר בעולם, ואם ברצוננו לעבוד בעבודות הראשונות שלנו במסגרת קולינרית כזו או אחרת, אין עבודה איכותית וטבעית יותר עבור רבים מאתנו מאשר עבודה בפיצרייה.

אחת השאלות הנפוצות ביותר בכל הנוגע לעבודה בפיצרייה נוגעת בגיל שבו אפשר להתחיל לעבוד במסגרת פיצרייה. ובכן, ישנן הגדרות ברורות מאוד של הגיל שבו ניתן להתחיל לעבוד בפיצרייה, והן נגזרות בצורה ישירה מחוקי ההעסקה והעבודה של בני נוער וצעירים באופן כללי. כעת ניגע בחוקים הללו ובהנחיות החוקיות בנושא העסקה של בני נוער, ונבין בדיוק כיצד אתם יכולים להשתלב בעבודה במסגרת פיצרייה.

באיזה גיל אפשר להשתלב בעבודה בפיצרייה, והאם זה מבטיח שנוכל להפוך לאשפי פיצה?

  • חוקי העבודה קובעים בצורה ברורה שהגיל שבו ניתן להתחיל לעבוד באופן כללי הוא גיל 14. לפני גיל 14, בכל מקרה אין עבודה שניתן לעבוד בה באופן חוקי, ובכל מקרה גם לא ראוי להעסיק ולעבוד בגיל זה, משום שאלו גילאים בהם צריך להתעסק בהנאה מחיים בתור ילד.
    Supreme Pizza Slice lift

    Supreme Pizza Slice lift

    לאחר גיל 14 ועד גיל 16, ניתן לעבוד במסגרת של פיצרייה או בכל מסגרת אחרת שלא פוגעת בהתפתחות הגוף, ורק בימי החופש. משמע, עבודה בהכנת פיצה אולי יכולה להתאים לבן נוער בגיל זה, אך ודאי שלא מתאימה אם מדובר בעבודה שכוללת גם הרמה של משקלים כבדים או עבודה בסביבת עבודה לא מתאימה לבני נוער. לאחר גיל 16 ניתן לעבוד בכל סוג של עבודה ובכל ימות השנה, אך רק בשעות עבודה שהן לאחר יום הלימודים.

  • צריך להבין שבכל מה שנוגע לעבודה במסגרת פיצרייה, ההתקדמות בעבודה יכולה להיות מאוד מהירה מצד אחד ולא להתאים לחלוטין לאדם אחר. מי שיש לו נגיעה להכנת אוכל בכלל ופיצות בפרט, או מי שיכול לתת לפיצרייה שבה הוא עובד ערך מוסף כמו רישיון לאופנוע עבור ביצוע משלוחים, יכול לראות את עצמו מתקדם במהירות בפיצרייה והופך במהירות לכלי חיוני בעבודה של הפיצרייה השכונתית או של הרשת שבה הוא עובד.מצד שני, מי שלא מסתדר עם עבודה אינטנסיבית בעולם הקולינרי, לא ימצא את מקומו בתוך פיצרייה.

אם אתם צעירים ואתם מעוניינים להתחיל לעבוד בפיצרייה, דעו מה הזכויות שלכם

הדבר החשוב ביותר בכל הנוגע לעבודה במסגרת פיצרייה, בין אם בהכנת פיצה, במשלוחים, במוקד טלפוני או בכל תחום אחר, הוא להכיר את הזכויות שלכם בתור בני נוער מועסקים. בחנו היטב את שכר המינימום ואת זכויות ההעסקה שלכם, וודאו שאתם לא מרומים על ידי המעסיק שלכם.