מאיזה גיל ניתן וצריך לעבור למיטת נוער?

מעבר ממיטת תינוק למיטת נוער – ביטחון ותמיכה אורטופדית לילד.

במאמר הבא נסביר מאיזה גיל כדאי לעשות את זה ומה המשמעות של מזרון למיטת נוער איכותית.

מיטת תינוק מתאפיינת בסורגים גבוהים ולרוב היא מיועדת לגיל 3 חודשים עד גיל שנה וחצי. המטרה של מיטת תינוק היא למנוע ממנו לצאת ולהיכנס באופן עצמאי, כאשר בין היתר אפשר לזהות אותה לפי המימדים הקטנים המעניקים לתינוק ולהורים תחושת ביטחון. החל מגיל שנה וחצי ועד גיל 3 כדאי לשקול מעבר למיטת נוער או למיטת מעבר ייעודית.

אלו הסימנים שמעידים על כך שהתינוק הגיע לגיל בו הוא יכול וצריך לעבור למיטת נוער:

  • ניסיונות טיפוס ממיטת התינוק
  • צורך בעצמאות בתהליך גמילה מחיתולים
  • מידות פיזיות לא מתאימות

ישנם דגמים שונים של מיטות נוער. הסוד הוא לבחור מזרון למיטת נוער איכותית ולדאוג לתמיכה אורטופדית מלאה בגב ובעמוד השדרה. בחלק מהמיטות אפשר להחליף את הדופן החיצונית מסורגים גבוהים למעקה נמוך ופתוח, בעוד במיטת מעבר מנסים לשלב בין היתרון של מימדי פעוטות לבין גישה חופשית לכניסה ויציאה. החיסרון של מיטת מעבר הוא שמדובר כמובן על פתרון שינה זמני בלבד: מיטת מעבר מתאימה רק עד גיל 5-6 ולאחר מכן יש צורך בהוצאה נוספת.

על מנת לעזור לילד להתרגל למיטת נוער יש להקפיד על גבולות, עקביות ונחישות. התהליך עשוי לארוך זמן, אך הוא שווה את ההשקעה.

 

כל מה שצריך לדעת על מזרון למיטת נוער

מיטת נוער בגודל סטנדרטי משתרעת על מידות של 180X90 ס"מ. כדאי להגיע לאולמות התצוגה ולהחליט האם לרכוש מיטת נוער עם מיטה נפתחת נוספת ומגירות אחסון. אלו אלמנטים שמשדרגים את המיטה, אך הם גם באים לידי ביטוי במחיר. בנוסף, כדאי לברר לגבי האיכות ודרגת הקושי של מזרונים למיטת נוער. אפשר להתייעץ בנושא הזה עם אנשי מקצוע ולערב גם את רופא המשפחה.

פתרון לא פחות נפוץ לחדרי ילדים הוא להשתמש במיטת קומותיים. זו מיטה שמטרתה לחסוך מקום בחדרים קטנים שבהם ישנים מספר ילדים ביחד. עם זאת, לא כדאי לשכן ילד במיטה העליונה של מיטת קומותיים לפני גיל 6.