מאיזה גיל ניתן לבצע בדיקת זרע

בדיקות זרע מומלצות לכל אחד

בדיקת זרע היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שתוכלו לבצע למרות שנראה לכם שאתם ממש לא צריכים. בדיקת הזרע היא בדיקה בה נבדק הזרע שלכם על כל הקריטריונים החשובים שלו כמו למשל נפח, חומציות הזרע, צמיגות הזרע, הריכוז של הזירעונים לפי סנטימטר מעוקב אחד וגם התנועתיות שלהם שהיא זו שקובעת הרבה מהפריון שלכם. בנוזל הזרע שלכם אין רק זירעונים אלא גם תאי דם לבנים והרבה מים, למעשה כתשעים אחוזים. בדיקת זרע היא בדיקה שיכולה להתבצע מגיל בו הנער כבר פורה אך כדי לקבל תוצאות טובות מומלץ לבצע אותה כשהילד הגיע לשיא התפתחותו בגיל 20 או 21 אם כי היא אפשרית מגיל 18.

מתי יש צורך לבצע בדיקות זרע?

• בדיקת זרע אנשים יכולים לבצע גם סתם מסקרנות ללא סיבה מיוחדת. אם אתה רוצה לדעת כמה אתה פורה תוכל לבצע בדיקת זרע באחת המרפאות הפרטיות ולקבל פירוט מלא של הבדיקה שלך תוך הסבר שאולי יכול להביך קצת בגלל הנושא אך ייתן לך מידע חשוב לגבי היכולת שלך להכניס אישה להיריון.

בדיקת זרע מבוצעת ע"י הגבר כאשר יש קשיים לו ולבת זוגתו להיכנס להיריון. כשההיריון לא מגיע שני בני הזוג בודקים את עצמם כדי לדעת מי מהם עושה את הבעיות ואולי בגלל שניהם ביחד. בדיקת הזרע מתבצעת בלי שום תהליך פולשני או מסובך וסך הכול נדרשת דגימת זרע של הגבר ובדיקה שאורכת כמה שעות במעבדה מתאימה. המשימה הכי קשה של הגבר היא לא להוציא זרע במשך שלושה ימים לפחות כדי שהתוצאות יהיו מיטביות ולמי שתהה יש גם פתרונות לדתיים שלא רוצים לשפוך זרע לבטלה.

בעקבות בעיה רפואית בדיקת הזרע הכרחית

בכל מיני בעיות רפואיות שקשורות למערכת הרבייה של הגבר בצורה ישירה או עקיפה יש צורך לבצע בדיקת זרע כדי לדעת האם הפוריות נפגעה. ניתוחים מסוימים באזור, אשך תמיר או וריקוצלה יכולות לגרום לבעיות פוריות בגלל התחממות האשכים וכן הבדיקה הופכת להיות הכרחית.